YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP ve HDP'nin tuzağını Bahçeli bozdu"
CHP'den istifa ettiği açıklayan İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin CHP ve HDP'nin kurduğu tuzağı bozduğunu iddia etti.
"CHP ve HDP'nin tuzağını Bahçeli bozdu"
14 Ağustos 2015 / 04:45 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 14:35

CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP'nin kurguladığı projede amacın AK Parti'siz bir koalisyon kurulması olduğunu ifade ederek, "HDPnin yörüngesine giren CHP bu alana MHP'yi de çekmeye çalıştı ve MHP'ye Başbakanlık teklifi yaptı​. Bahçeli bu tuzağı bozdu" dedi.

İşte Özkes'in açıklamasından satır başları:

"CHP'nin ancak HDP'nin barajı yüksek oranda aşmasıyla koalisyona ortak olarak iktidara gelmesi kurgulamıştı ve bu projede ortakları da vardı. Amaç AKP'siz bir koalisyon kurulmasıydı. HDPnin yörüngesine giren CHP bu alana MHP'yi de çekmeye çalıştı ve MHP'ye Başbakanlık teklifi yaptı.

Sayın Bahçeli kurulan bu tuzağı bozdu

Ve B planı devreye girdi. CHP baştan beri AKP ile koalisyona istekli gözüküp,köstekli olmaya kararlı idi. Tüm istekleri yerine getirilirse AKP ile koalisyona evet denilerek, böylece CHP iktidar yüzü görecekti.

İstekleri karşılanmazsa "işte gördünüz mü istekli olmamıza rağmen AKP koalisyona yaklaşmadı" denilecekti. CHP'nin ancak HDP'nin barajı yüksek oranda aşmasıyla koalisyona ortak olarak iktidara gelmesi kurgulanmıştı ve bu projede ortakları da vardı."

resized_7fcd6-9d7f1.jpgresized_dcfe2-1beeekranalintisi.jpg

 // Nevzat
Ey ihsan ozkes hani sen değilmiydin dininizi ce ha pe ye boclusunuz diyen. Utanmak guzel şeydir amma olana....
13 Ağustos 2015 20:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler