YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve HDP Suriyeli mültecileri istemedi
Mülteciler için yapılacak çadırkent inşaatına, CHP’li vekil Hüseyin Çomak, HDP’li vekil Mahmut Toğrul ve bazı dernekler engel oldu.
CHP ve HDP Suriyeli mültecileri istemedi
28 Mart 2016 / 08:18 Güncelleme: 28 Mart 2016 / 08:38

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Sivricehüyük mahallesinde inşaat çalışmaları süren 27 bin mültecinin barınması için yapılan çadırkent çalışmalarına HDP ve CHP milletvekilleri ve destekçileri engel oldu.

Yolu taşla trafiğe kapatan ve iş makinelerinin önüne geçen vatandaşlar, Suriyelileri istemediklerini ve burada yapılacak konaklama tesislerine izin vermeyeceklerini söyledi.

İnşaat alanında ellerinde pankartla eylem yapan vatandaşların sonuna kadar yanında olduğunu belirten CHP Milletvekili Hüseyin Çomak, çadırkent inşaatına engel olmak için kadınları eyleme çağırdı.

KÜLTÜR VE AHLAK ANLAYIŞLARI FARKLI

Sıkıntılı bir dönem içerisinde olduğumuzu anlatan Çomak, şöyle konuştu:

“Burada bu çalışmaların tamamlanması toplumsal barışı ve huzurun bozulmasına neden olacaktır. Doku bozulacaktır. 25 bin kişiden bahsediliyor. Burası 360 dönümlük bir yer. Yarın bir gün bu nüfus buğdaylara zarar verecek, pamuk ve sebze yetiştiremeyecek insanlar. Çünkü kültürleri, ahlak anlayışları bizden farklı. Biz bu kampı istemiyor isek, özellikle kadınlarımızdan rica ediyorum, gösteri yapsınlar"

ÇADIRKENT İSTEMİYORUZ

HDP Milletvekili Mahmut Tuğrul ise hükümetin dış politikasını eleştirerek, bölge insanının her zaman yanında olduğunu, çadırkent istemediklerini söyledi. Yapılan basın açıklamalarının ardından milletvekili ve vatandaşlar dağıldı. Yaşanabilecek olası olaylara karşı yoğun güvenlik önlemi jandarma, herhangi bir olumsuzluğa izin vermedi.

Gelin burada günlerce oturun

Ellerinde pankart ve afişlerle çalışmalara engel olan göstericelere seslenen CHP'li Çomak, "Kadınlarımız ve ileri yaştaki erkeklerimiz gelsin burada günlerce otursun, mücadele etsin, buraya Suriyelilerin yerleşmesine engel olsunlar” dedi. 

 

YENİ ŞAFAK

 // ........
Sizde bizim ülkemizden defolun ermeni dolleri...
28 Mart 2016 16:02
Kimi istiyorlar
 // Muammer Bekaroğlu
Çok açık söylüyorum,net bunlar yani chdp liler aslında aynı Avrupalılar gibi biztürkleri istemiyorlar bunlar milletin vekili ise ben bunların vekilliğine inanmıyorum bunlardan ancak islam ve insanlık düşmanı olur....
28 Mart 2016 Pazartesi 14:05
 // Ömer
Bu ruh ikizleri kobani'den gelen Kürt ve Türkm kardeşlerimiz için ne düşünüyorlar acaba? Birilerinin bunları kukla gibi kullandığına ikna olmayan var mı? yazıklar olsun...
28 Mart 2016 10:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler