YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP üzerinde tutan planlar, MHP'de Bahçeli engeline takıldı
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan "Bahçeli yüzde 60'lık bloğu ters yüz ettiği için onu cezalandırmaya çalışıyorlar. MHP'nin HDP gibi olmasına Bahçeli engel. Bu engeli ortadan kaldırmaya çabalıyorlar" dedi.
CHP üzerinde tutan planlar, MHP'de Bahçeli engeline takıldı
26 Nisan 2016 / 09:20 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 09:29

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programına konuk olan Gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz son zamanlarda yapılmak istenen MHP operasyonlarının perde arkasına dair konuştular.

"Bahçeli 'engel'ini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar"

Alper Tan, MHP'ye yapılmaya çalışılan operasyonları, "Nasıl ki Deniz Baykal'ın ifadesiyle, CHP, HDP'ye dönüştüyse, MHP'yi de HDP'ye dönüştürmeye çalışarak birbirine yaklaştırmaya çalışıyorlar, benzer hale getiriyorlar, sonrada onlara koalisyon yaptırmaya çalışıyorlar.

Bahçeli'de 7 Haziran'dan sonra oluşturulmak istenen yüzde 60'lık bloğu ters yüz ettiği için onu cezalandırmaya çalışıyorlar. MHP'nin HDP gibi olmasına Bahçeli engel. Bu engeli ortadan kaldırmaya çabalıyorlar" şeklinde değerlendirdi. 

Bahçeli MHP'den uzaklaştırılırsa ne olur?

Celal Kazdağlı ise, CHP'ye yapılan operasyonların MHP'ye de yapılmak istendiğini belirterek, "Deniz Baykal'a yapılan operasyonların ardından CHP giderek toplumsal desteğini büyük oranda kaybetti, çok  dar bir zümreye sıkıştı.

Bahçeli, yapılmaya çalışılan operasyonlar sonrası MHP'den uzaklaştırılırsa, bütün meşruiyetini kaybeder. Kendi kararını kendi almayan bütün siyasi partiler meşruiyetini kaybeder. Tıpkı CHP ve HDP'de olduğu gibi. İki partide talimatları dışarıdan alınca seçmenle olan bağını kopardı'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Bahceli'nin
 // uykucu
mansur yavas ve ekmelettin ihsanoglu'nun arkasinda cehape ve paralel ile el ele yurdugu gunleri ne cabuk unutunuz?...
26 Nisan 2016 Salı 09:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler