YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor
CHP üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor
23 Kasım 2010 14:50
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu CHP üzerinde ciddi oyunlar oynandığını söyledi... İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşması;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BDP ile ittifak tartışmalarını değerlendirirken ''CHP üzerinde ciddi oyunlar oynandığını'' söyledi. Tartışmaları hayretle izlediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Biz milletle ittifak yapacağız'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini'' ifade ederek, şöyle devam etti:

''CHP üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor. Sağ medyaya asla inanmayın. AKP yandaşı olan medyaya asla inanmayın. Tutturmuşlar bir 'ittifak' diye. Ne ittifakı Allah aşkına... Kim konuşuyor, kim yapıyor? Günlerdir tartışılıyor. Ben bile hayretle izliyorum 'bunlar uzayda mı yaşıyor' diye. Çıkmışız böyle bir şeyin olmadığını söylemişiz. Oturmuşlar bir sürü adam, hep aynı tipler, aynı televizyon kanalları, sabah akşam bunu konuşuyorlar.

Hiçbir CHP'li bu tuzağa düşmez. Ne söylersek biz söyleriz. Birileri bizim adımıza konuşmasın.

Tek hedefimiz vardır: İttifak ise biz milletle ittifak yapacağız. İşçisiyle, çiftçisiyle, memuruyla, emeklisiyle çalışacağız; böyle yola çıkacağız. Bize inanan, Cumhuriyete inanan, laik demokratik sosyal hukuk devletine inanan, ezilmişlerden, emekten yana olan, ülkesini seven, ülkesinin onurunu koruyan, örgütlü toplumdan yana olan herkesin... İster Doğu'da, ister Batı'da, ister Güney'de, ister Kuzey'de olsun CHP'nin çatısı altında yeri vardır.''

KUTSAL MEKANLARDA SİYASET OLMAZ

Kutsal mekanlar herkes içindir. İnsanların bütün duygulardan arındığı mekanlardır. O mekanlarda siyaset, ticaret olmaz. Bu mekanları siyasete alet edersek Müslümanlığa en büyük kötülüğü yapmış oluruz.

Bunların bir özelliği var. Kendi çıkarları kendi koltukları için istismar etmeyecekleri hiçbir şey yoktur. Size örnek vereceğim. AKP hükümeti eski eserlerin onarımı için karar aldı. Doğru bir karar. Ama bunlar o tarihi mekanlarda bile yolsuzluk yapmaktan kendilerini alamadılar. Elimizde de örnek var. İzmir civarındaki 22 örnekten birini size söyleyeceğim.

237 bin liralık onarımı yandaş bir firma alıyor. 70 bin liralık masraf hiç yapılmadığı halde firmaya ödeme yapılıyor. İzmir Tire Gucur cami onarımı, 68 bin liralık onarım hiç yapılmadığı halde tam para veriliyor. Buna benzer 22 örnek var. Elimizde bütün belgeler var. Bu 22 camideki onarımın toplam bedeli 6 milyon lira. Yapılmayan işlerin bedeli olarak da 3 milyon lira para ödeniyor.

CHP YAPSA DİNSİZ DERLERDİ

Ben diyorum ya bunlara güvenmeyin. Vatandaşlar oralarda namaz kılacak. Allah aşkına cami onarımında yolsuzluk yapılır mı? Fatih’te Kaptanı Derya Halil Paşa cami var. Oraya yenide cami yapılacak. Ama orası ibadet alanı olmaktan çıkarılıyor ve düğün salonu ile muhallebici yapılıyor. Bunu CHP yapsa hemen dinsiz derlerdi.

10’a yakın dosya elimizde. Cami yerlerinin imarı değiştiriliyor lüks rezidans alanına dönüştürülüyor. Bunların yüzündeki maskeyi düşüreceğim. Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Biz bütün güzel değerleri savunuyoruz.

“YEMEZLER ONU”

TBMM’de olmadığı halde tam 65 AKP milletvekili oy pusulası gönderdi. Sen hem orada olmayacaksın hem oy kullanacaksın sonra bize Müslümanlık dersi vereceksin. Yemezler onu. Meclis Genel Kurulu'nda olmadığı halde pusula gönderen 65 milletvekili var. Bu 65 vekilin ismini gerekirse tek tek açıklarım. Önce ahlak. Millet seni buraya neden gönderdi çalışman için. Önce çalışacaksın ki milletvekili maaşını hak edeceksin. Sadece şimdi mi oldu, hayır. Daha önce de oldu. Beyefendi hacda ama oyu Ankara’da. Bütün vatandaşlara söylüyorum.

Herkese ahlak dersi veren bir Başbakan var. Başbakan bir kere bu konuda konuştu mu? “Arkadaşlar yanlış yapıyorsunuz” dedi mi? Onu sırtını sıvazlıyor. Bunların bir becerisi daha var. Yenilgiyi zafere dönüştürüyorlar. Yalanı gerçek gibi gösteriyorlar. Görevleri muhalefeti eleştirmek olan özel bir medya grubu oluşturdular. Merkez medya üzerinde de büyük baskı kurdular.

Füze kalkanı var ya. Şimdi görüyoruz gazetelerde manşetleri. Türkiye güçlü bir ülkedir. Buna inanıyoruz ama sizin söylemlerinizle olanlar arasında hiçbir ilgi yok. Komşularla sıfır sorun diyordun, şimdi füze kalkanını kuruyorsunuz. Demek ki bir sorun var. Demek ki sen halka doğruları söylemiyorsun. Yeni soğuk savaşın cephesi Türkiye olacak. İlk hedef Türkiye.

Sayın başbakan demiş ki muhalefetin yeterince bilgisi yok. O zaman neden meclisi toplamıyorsun. Ama sanırım onların yeterli bilgisi yok. Onların Irak’ta da yeterli bilgisi yoktu. Orada milyonlarca Müslüman öldürülüp kadınlara tecavüz edilirken Başbakan’ın sesi çıktı mı? İran, Pakistan, Kuzey Kore düşmanımız değil. Bu füze savunma sistemi neden bizim ülkemizde. (Vatan- A.A.-Kanal A Haber)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler