YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ülkedeki iyimser gündemi kundaklıyor
CHP ülkedeki iyimser gündemi kundaklıyor
CHP ülkedeki iyimser gündemi kundaklıyor
30 Mayıs 2008 / 18:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Parti Genel Merkezi'ndeki yaklaşık iki buçuk saat süren toplantının ardından Başbakan Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın açıklamalarına yönelik bir soru üzerine, "Bu ülkede yaşayan Müslümanların da sorunları olmadığı söylenemez. Müslümanların da sorunları var." dedi.


Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:


- İnsafa sığmayan şeyler yapılıyor. Ülkede güzel şeyler yapılsın tartışılsın istemiyor. Fantastik söylemlerle gündemi sürekli işgal altında tutan gerçek üstü bir muhalefetle karşı karşıyayız.


- CHP ve Baykal artık bur hayal dünyasını bırakmalı. Çünkü bu muhalefet artık CHP'ye değil millete ve devlete de ciddi zararlar veriyor. Üzüntü ile karşılıyoruz.


"BUNLAR GAZETEYİ 5 GÜN SONRA MI OKUDU"
- Sav bir merkez valisi ile arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar gazetede yayınlandı. Bu haber pazartesi günü yayınladı. Peki CHP ne yaptı. Haklarının ihlal edildiğini düşünen CHP muhatabı gazete ile ilgili yargıya mı başvurdu. Aradan 5 gün geçtikten sonra bakanlığımız suç duyurusundan bulunduktan sonra, savcılık harekete geçtikten sonra başvuru yaptı. Bunlar gazeteyi 5 gün sonra mı okudu.


- Kendisine karşı suç işlendiğini söyleyen birisinin yapması gereken bu mu. Konuyu ciddiyetle ele alıp aynı gün savcılığa suç duyurusunda bulunmak yerine GAP eylem planımızı bekliyor.


  CHP İYİMSER GÜNDEMİ KUNDAKLADI
- CHP, Partimizi hükümetimizi güvenlik güçlerine ağır hakaret ve suçlamalarda bulunuyor. Böyle bir durumda CHP bu durumu nasıl izah eder. CHP planlayarak isteyerek ülkenin iyimser gündemini kundaklamıştır. Ortalığı ateş everdikten sonra şimdi de nasıl kaçarım diye onu düşünüyor. O kadar kolay değil. Bu sorumluluktan kaçamayacaksınız. Her yönden tüm boyutlarıyla konunun üzerine gidiyoruz. Kimin yalanladığını, kimin ört bas ettiğini milletimiz ayan beyan görecek.


- Biz hangi amaca hizmet ederse etsin kimi hedef alırsa alsın kişinin dinlenmesini özel hayata müdahale olarak görüyoruz. Bizim en küçük çekincesi yoktur. Biz partimizi kurduğumuz andan itibaren bu duyarlılğa sahibiz. Hassasiyetimiz herkes tarafından çok iyi biliniyor.


- Karanlık odalara izin vermeyiz. Yasadışı dinlemeyi onalyayamayız. Özel hayatın gizliliği 5 yıllık icraatımızla ortadadır. Özel hayatın suçlarını bizim hükümetimiz artırdı. Bizden önceki hükümetler neden böyle adım atmadı. Bizden öncekiler neden böyle bira adım atmadı. Ortada bir hukuksuzluk varsa bunun üzerine gidileceğinden şüphe olmasın.


- CHP suç duyurusu yapmak yerine siyasi mesele yapması anlaşılır değil. Meseleyi hükümetle ilişkili hale getirmesi hayret vericidir. Olay yargıya intikal etmeden ortada tespit yokken hükümeti zan altında bırakmak, polise isnatlarda bulunmak izan dışıdır. CHP istemese bile gitmese bile biz sonuna kadar üzerine gideceğiz. Bu işi açığa kavuşturacağız.


- Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımızın dini duygularıyla alay eden aynı zamanda sevgili Peygamberimiz için saygısızlık yapan Sav'ı anlıyoruz. Ama bir yanlışı telafi etmek mümkün değil.


- Sav'ın çıkıp insanlardan özür dilemesi gerekiyor. Ama hala özür dilememiştir, dileyememiştir. Bunlar yanlışlarını ancak böyle düzeltebilirler. Daha büyük bir skandal meydana getirerek ortadan kaldıramazsınız. Sayın Sav, milletin değerlerine hakaretten kurtulmak için avukat aramayın siz kendiniz konuşmalısınız. Sizin dilinizden çıkmadıkça kurtulamazsınız. Gerçekleri çarpıtarak yalanlardan medet umarak hiç bir amaca ulaşılamaz.


SAV VALİLERİ KENDİ VALİSİ SANIYOR
- Benim aklıma tek parti dönemini hatırladan dönem geliyor. Bunlar tek parti dönemi özlemi içinde. Sayın Baykal 40'lı yılların özlemi içinde. Sayın Sav kendisini 1940'lı yıllarda zannediyor.


Valileri de kendilerinin de valisi zannediyor.


- Valiler, CHP'nin il başkanları değil.O devirler artık çok geride kaldı. AK Parti'nin kadrolaştığını söylüyordu. Lütfen bunun üzerinde hassasiyetle düşünün.


- CHP'nin eski günlerin özlemi içinde olması çarpık ilişkisi son olayla düşündürücüdür. Son gelişmeleri siyasi ahlakla bağdaştırmak mümkün değildir. Üzüntü verici buluyoruz. Sayın Baykal bağırarak, çağırarak gerçekleri saklayamazsınız.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler