YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP tarihinde bir ilk olmuştur"
"CHP tarihinde bir ilk olmuştur"
13 Ağustos 2014 23:45
CHP'deki kurultay tartışmaları devam ederken Nur Serter'den yeni bir açıklama geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik çağrılarının parti tabanından çok fazla destek aldığını belirterek, "Arzu edilen Genel Başkan'ın kendi çağrısıyla bir kurultay toplanmasıydı ancak bu olmayacak gibi görünüyor. Delegelerin bu konuda harekete geçeceğine inanıyorum, bu konudaki çabamız sürecek" dedi.

Nur Serter: Tarihte bir ilk olmuştur

"Genel Başkan, milletvekili yaptığı isimlerin, kendi hükümlerine kayıtsız şartsız uymalarına yönelik bir anlayışı yansıtmıştır. Sürekli demokrasi söylemleriyle yola çıkan, 'yeni CHP' diyen bir Genel Başkan'ın parti içinde açık bir seçim başarısızlığından sonra, kurultay çağrısı yapan milletvekillerini tehdit etmesi, tarihte bir ilk olmuştur. Sayın Genel Başkan aday belirlerken risk aldığını açıklamıştır, risk alan bir kişi sorumluluğu da almak durumundadır. Bunun gereği bu demokratik taleplere kulak vermek, bu başarısızlığın üstüne örtü örtmemektir."

"İhsanoğlu'na oy istememiz ne kadar inandırıcı olurdu"

Alanlarda çalışmadıklarına yönelik eleştirileri de hatırlatan Serter, adaya imza vermeyen milletvekillerinin Genel Kurul'da görevlendirildiklerini bildirdi.

Serter, "Varsayalım ki görevlendirilmedik ama bizim imza vermeyen milletvekilleri olarak oy istememiz ne kadar inandırıcı olurdu. Bize iki yüzlü bakarlar mıydı bakmazlar mıydı? Biz sustuk, aleyhte bir tek söz etmedik, hiçbir vatandaşa da telkinde bulunmadık" diye konuştu.

Alınan oyun, 14 partinin aldığı oyun 9 puan altında kaldığını hatırlatan Serter, bu duruma sessiz kalmalarının ise CHP'nin tarihini, kendilerini inkar etmeleri anlamına geleceğini söyledi.

 

AA

21:01
 // bulut
40 çürük yumurta,1 sağlam yumurta etmez;) recep tayyip erdoğandan başkası yalan bu ülkeye kardeşler....
13 Ağustos 2014 21:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler