YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Suruç için harekete geçti
CHP Suruç için harekete geçti
23 Temmuz 2015 14:31
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde pazartesi günü yaşanan ve 32 gencin yaşamını yitirdiği katliamın ardından CHP; TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırarak, Suruç saldırısına ilişkin TBMM'de Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerinin görüşülmesini tal

Olağanüstü toplantı çağrısına ilişkin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, saat 14.30'da detaylı bir basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor.

Milliyet.com.tr'nin aldığı bilgilere göre, CHP, salı günü TBMM Başkanlığı'na sunduğu araştırma önergesinin görüşülmesi için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldı. Önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen olağanüstü oturumu, CHP'li TBMM Başkanvekili Şafak Pavey yönetecek. TBMM kulislerinde CHP ve HDP'nin milletvekili sayısının, olağanüstü toplantının gerçekleşebilmesi için gerekli 184 milletvekilin üzerinde olduğu için oturumun yapılması bekleniyor.İlgili Araştırma Komisyonu'nun da kurulacağı değerlendiriliyor.

HDP de talep etmişti

Hafta başında HDP yetkilileri de TBMM'nin olağanüstü toplanmısını talep etmiş, ancak olağanüstü toplantıya çağırabilmek için gerekli 110 imzaya sahip olmadıkları için başta CHP olmak üzere diğer partilere açık çağrı yapmıştı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler