YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP sonunda bunu da yapıyor!
CHP sonunda bunu da yapıyor!
04 Ağustos 2014 15:15
Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim kampanyasını yürütecek komisyonda bulunan Erdoğan Toprak, Başbakan Erdoğan'ın oy oranını gerçeğin üstünden gösteren anket şirketlerini mahkemeye vereceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim kampanyasını yürütecek komisyonda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak seçime bir hafta kala İhsanoğlu'nun şansının arttığını söyledi.

"Halk artık bir çok şeyi görmeye başladı. Başbakan'ın son zamanlardaki açıklamaları toplumda bir endişe ve panik yarattı. Toplum "ne oluyoruz" demeye başladı.

Anket firmalarını mahkemeye vereceğiz

"Anketlerin bir çoğunun sahte olduğuna inanıyorum. Anket firmalarını da gerekirse mahkemeye vereceğiz. Bu anketleri kimlerle yaptılar, anketörlerin sigorta primleri yatmış mı, bunlara kadar inceleyeceğiz. Bir grup anket şirketleri bindikleri dalı kesiyorlar. Masa başında anket yapılıyor ve birçoğuda manipule anketler."

Şu anda oy oranları aynı

"Şu anda İhsanoğlu'nun şansı çok fazla. Toplum tanıdıkça yükselen bir İhsanoğlu var, toplum tanıdıkça düşen bir Erdoğan var. Elimizdeki verilere göre İhsanoğlu ve Erdoğan arasında oy farkı yok, şu anda iki aday da kafa kafaya gidiyor. "

Seçimi ilk turda sonuçlandırmak istiyoruz ama görünen o ki ikinci tura doğru gidiyor. İkinci turda İhsanoğlu kesin alır, bunu kamuoyunun sağduyusuna bağlıyorum, çünkü tanındıkça oyu artıyor. Bakın, İhsanoğlu yüzde 32'lerden çıktı buraya, Erdoğan ise 60'lardan geri geldi. Bu süre sürekli lehimize işliyor."

 

İNTERNETHABER

msafir
 // yeni turkiye
sizler avucunuz yalayin bu sizlere yeter...
04 Ağustos 2014 Pazartesi 16:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler