YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, sokak çalışmalarını başlattı
CHP, sokak çalışmalarını başlattı
CHP, sokak çalışmalarını başlattı
03 Mart 2008 / 16:26 Güncelleme: 03 Mart 2008 / 00:00

CHP İstanbul İl Teşkilatı, yerel seçim projelerini ve ilerideki dönemde adaylarını halka tanıtmak ve onlarla daha iyi iletişim kurmak amacıyla sokak çalışmaları başlattı.


İstanbul'daki her haneye 3 kez gidilmesini öngören ve "Hedef Görev" anlayışı ile gerçekleştirilen proje, il başkanlığı yöneticileri tarafından koordine ediliyor.
 
Yapılan açıklamada, 10 kişilik uzman ekip tarafından eğitimden geçirilen ilçe ve belde örgütleri bünyesinde oluşturulan mahalle temsilciliklerindeki görevlilerin, eşzamanlı olarak kapı kapı dolaşarak CHP'nin yerel yönetim politika ve projelerini halka anlatmaya başladığı kaydedildi.
 
Açıklamada, görüşlerine yer verilen CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul il örgütündeki bu yeni yapılanmanın amacının, sokak sokak, ev ev dolaşarak halkla iletişim kurmak ve tepki alınsa bile iletişimi mutlaka devam ettirmek olduğunu belirtti.
 
"İletişimi biraz ihmal etmişiz"
 
Tekin, "Yerel seçimlerde başarıya giden yol, sokaklardan ve halkla yüz yüze temastan geçiyor. Bu çalışmanın amacı da seçmenin ayağına tekrar tekrar gitmektir. Ne yazık ki CHP olarak bunu son dönemde biraz ihmal etmişiz. Sanki sokaktan elimizi ayağımızı çekmişiz gibi bir hava yaratmışız ama bu projeyle bu kanıyı yok edeceğiz" dedi.
 
Tekin, projede görev alan partililerin, haklı-haksız veya art niyetli tepkiler karşısında bile güleryüzü elden bırakmadan 'sadece kendimizi size anlatmak istiyoruz' tavrını sürdüreceklerini belirterek, "Proje sona erdiğinde, gidilen evlerde yaşayanlar CHP'nin her türlü farklı düşünce ve yaşam tarzına sahip insanları kucaklayan ama art niyetli ve amacını gizleyen düşünce yapısına karşı da duruş sergileyen bir parti olduğunu anlamalılar" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler