YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP seçmeninden oy alırız"
"CHP seçmeninden oy alırız"
06 Nisan 2011 09:10
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, seçim çalışmaları kapsamında İzmir'deydi. Ziyarette konuşan Büyükataman, CHP'li seçmenden oy alacaklarını, çünkü o insanların hassasiyetlerinin kendilerinden farklı olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, geçmişte CHP'ye oy vermiş olan seçmenden oy alacaklarını, çünkü bu insanların hassasiyetlerinin kendilerinden farklı olmadığını savundu.

Büyükataman, MHP İzmir İl Başkanı Hasan Ali Karaaslan ve partililerden oluşan heyetle İzmir Ticaret Odasını (İZTO) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Büyükataman, bütün il ve ilçelerde kamuoyu çalışmaları yaptıklarını, sonuçlarının birkaç güne kadar çıkacağını, bu çalışmayla milletin kimleri milletvekili olarak görmek istediği, mevcut milletvekilleri hakkında ne düşündükleri gibi görüşlerin ortaya çıkacağını söyledi.

AK Parti'nin önceki seçimlerde siyaset mühendisliği yaptığını savunan Büyükataman, son iki seçimde AK Parti'ye oy verdiği halde bunu saklayan insanların olduğunu, böyle bir durumun dünyanın hiçbir yerinde görülmediğini dile getirdi. Büyükataman, ''Hem oy verip hem saklamak, bu siyaset mühendisliğinin bir sonucu olmuştur'' dedi.

Büyükataman, gazetecilerin son kamuoyu araştırmalarına göre MHP'nin oy oranının ne olduğunu sorması üzerine, AK Parti'nin yüzde 47 olan son genel seçim oy oranının yerel seçimlerde yüzde 38'e gerilediğini belirterek, ''Yani giderek itibar kaybeden, güvenilirliği tartışılır hale gelen, yoksulluğun, yolsuzluğun önlenmesi vaatlerini yerine getirememiş bir partinin seçimde yeniden tek başına iktidar olması mümkün değil. MHP'siz bir Meclis kampanyası yürütülüyor. En güzel kamuoyu araştırması 12 Haziran'da ortaya çıkacak. Bizim de yaptığımız kamuoyu araştırmaları var ama seçimlerden önce açıklamayı doğru bulmuyoruz'' diye konuştu.

''AK Parti'nin tekrar tek başına iktidar olmaması için, TBMM'de üçüncü bir partinin varlığının zorunlu olduğunu düşünen CHP'li bazı seçmenlerin MHP'ye oy verebileceği'' yönündeki görüşlerin hatırlatılması üzerine Büyükataman, MHP'nin baraj gibi bir probleminin olmadığını, tek başına iktidara talip olduklarını dile getirdi.

Büyükataman, ''MHP'siz bir Meclis temini niyetlerinin ardında yatan hesapları da lütfen iyi araştırın. MHP'siz Meclis için düzmece anketler yaptırıyorlar, CHP-MHP koalisyonu yapılacağı iddialarında bulunuyorlar, alternatifsizlik telkin ediyorlar'' dedi.

''Geçmişte CHP'ye oy vermiş olan seçmenden oy alacaklarını, çünkü bu insanların hassasiyetlerinin kendilerinden farklı olmadığını'' ifade eden Büyükataman, ''Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğü tehdit altındadır'' diyen ve bunun için çözümün MHP olduğunu düşünen CHP seçmeninin MHP'ye sahip çıkacağını savundu.

Büyükataman, ''Yeni CHP, hassasiyetleri bizden farklı olmayanları tedirgin ediyor. Bu nedenle geçmişte CHP'ye oy vermiş olan bu seçmenin MHP'ye oy vereceğini düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

İZTO Meclis Üyesi Adnan Koç'un sigara yasağı sonrasında çok sayıda kahvehanenin kapandığını, bu nedenle MHP'nin yasağın kaldırılması değil ama yeniden düzenlenmesi şeklinde bir vaatte bulunmasıyla oy oranının yüzde 5-6 artabileceğini söylemesi üzerine Büyükataman, ''Bu önemli ama Türkiye'nin bundan önemli meseleleri var. Belki kamu vicdanını rahatsız etmeyecek bir yaklaşım olabilir ama MHP olarak biz böyle bir tavrın içinde olmayız. Oy avcılığı olarak değerlendirilebilecek bir tavır olur'' dedi.

İZTO Yönetim Kurulu Ekrem Demirtaş ise MHP'nin İzmir'de bazı ilçelerde birinci parti konumunda olduğunu söyledi.

AA

mantıklı
 // hasan doğru
bu sefer ak parti umduğunu bulamayacak.çünkü tüccar gibi ülke yönettiğini halk anlamaya başladı.2007 dede e muhtıraya tepki olarak 47 almıştı.bu sefer öyle bir tepki yok artık.başına buyruklaşıp despotlaşmaya başladı.bu halk oraya nasıl çıkardıysa indirmesinide bilir.yıllarca mazlum ve mağdur rolü oyanayarak kazandılar hep.ama görüldükü ellerine fırsat geçince kendileride zalimleşiyorlar.aile sigortası iyi anlatılırsa.chp bişeyler yapabilir.halkın dikk...
06 Nisan 2011 17:18
MCHP
 // MCHP
BOŞ YERE RUH İKİZİ DENMİYOR BUNLARA - KENDİLERİ BİLE İTİRAF EDİYORLAR HASSASİYETLERİNİN AYNI OLDUĞUNU...
06 Nisan 2011 10:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler