YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP seçim için düğmeye bastı!
Seçim kampanyasını ünlü reklamcı Ali Taran’a emanet eden CHP’de kampanya için düğmeye basıldı. İşte CHP'nin reklamda kullanacağı vaadlerin bazıları.
CHP seçim için düğmeye bastı!
03 Mart 2015 / 07:25 Güncelleme: 03 Mart 2015 / 07:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu İstanbul’da, seçimlerde partisinin reklam kampanyasını yürütecek olan Ali Taran ile bir araya geldi. Taran, CHP Lideri’nin verdiği bilgiler ışığında seçimlerde partinin kullanacağı reklamları hazırlayacak. 

Habertürk'ün haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun Ali Taran’a ilettiği, CHP’nin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağı seçim vaatlerinden bazıları şöyle:

Yoksul aile yardımı: Yoksul aileler Aile Sigortası kapsamına alınacak, her aileye en az 720 lira maaş bağlanacak. Ailede kişi sayısı arttıkça bu para da artacak.

Emekliye ikramiye: Emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek. Emekli aylıkları için intibak yasası çıkarmayı, emekli maaşlarını, gıda ürünlerinin enflasyonuna göre arttırmayı ve en düşük emekli maaşını bin 500 liraya çıkarmayı vaat ediyor.

Asgari ücret asgari 1200 lira olacak: Asgari ücretlilerin maaşlarından kesintiye son verilecek. Asgari ücret 1200 liranın üzerine çıkarılacak.

Çiftçiye mazot indirimi: Çiftçinin kullandığı mazot 1.5 lira olacak.

Ücretsiz kreş: Çalışan ya da çalışmayan, bütün ailelerin çocuklarına okul öncesi eğitim ücretsiz olacak.

Yurt sorunu: Üniversite öğrencilerinin yurt sorunu 1 yıl içinde çözülecek, üniversite harçları kaldırılacak.

Asgari ücretliye ucuz konut: Asgari ücret alan vatandaşların bile sosyal konut projesi kapsamında ev sahibi olmaları sağlanacak.

yaparda gerisi..
 // atiker
konutları yıllardır o günü bekleyen kende mütaitlerine ihalesiz verir konutların teslimi yılan hikayesine döner çiftçiye mazotu verir hazineden farkını karşılar emekliye 3600 lira maaş verir verir ama bu rüya ne nekadar sürer taş patlasa altı ay sonra iflas etmiş bir ekonomi boşaltılmış bir merkez ve devlet bankaları yüzde kırklara dayanan işsizlik pul olmuş türk parası daha sonra imf kapısı sonra bir dervişmi olur mollamı sofumu bulur getirirler millete hesabı keserler daha sonra elli yıl geri...
03 Mart 2015 Salı 13:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler