YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP sahibinden satılık parti..."
"CHP sahibinden satılık parti..."
10 Ekim 2013 17:47
CHP Antalya milletvekili Osman Kaptan, "Sarıgül İstanbul adayı olmaya mı partiyi teslim almaya mı geliyor? CHP sahibinden satılık bir parti değildir" dedi.

CHP'nin İstanbul belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mustafa Sarıgül'ün adaylık ihtimali CHP içinde görüş ayrılıklarına yol açmaya devam ediyor.

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, "Sarıgül İstanbul'a belediye başkanı olmaya mı geliyor, partiyi teslim almaya mı geliyor? Eğer teslim almak için geliyorsa CHP sahibinden satılık bir parti değildir" dedi.

Partinin başına geçerse iddiası

CHP'den belediye başkan adaylığı sinyali veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin arasında yarış tüm hızıyla sürerken, Sarıgül'ün adaylığı CHP içinde de tartışmaya devam ediyor.

Sarıgül'ün CHP'den ihraç edildiği dönemde CHP'nin Genel Başkanlığını yürüten Deniz Baykal'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Sarıgül konusunda uyardığı belirtilirken, Baykal'a yakın isimler de, Sarıgül'ün belediye başkanlığıyla değil, parti genel başkanlığıyla ilgilendiğini, CHP'nin başına geçme planı yaptığını iddia ediyor.

Partiyi teslim almaya mı geliyor?

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Sarıgül'ün belediye başkan adaylığı konusunda, "Sarıgül İstanbul'a belediye başkanı olmaya mı geliyor, partiyi teslim almaya mı geliyor?" sorusunu yöneltirken, "Eğer teslim almak için geliyorsa CHP sahibinden satılık bir parti değildir" diye konuştu.

Partimizin mensubu olmasını arzuluyorduk 

CHP içinde özellikle Baykalcı grup Sarıgül'e tepki gösterirken, bazı parti yöneticileri ve milletvekilleri ise Sarıgül'e destek veriyor. CHP'nin örgütten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Sarıgül'ün adaylığının gündeme geldiği dönemde yaptığı değerlendirmede, şu ifadeleri kullandı:

"Kendisi baştan beri CHP ye sempati duyuyordu. CHP kültürünü almış, çalışmış, yerel yönetimlerde ciddi ve başarılı örnekler sergilemiş bu arkadaşımızın CHP'ye gelip partimizin mensubu olmasını arzuluyorduk. Öyle sanıyorum ki Sarıgül CHP'ye kaydolacaktır. Kendisi de başvurabilir başka formüller de üretilebilir. Hukuk kurallarının getirdiği engeller aşılabilir. Önemli olan görüş ve anlayış birliğinin sağlanması."

Sarıgül'ün partimizden aday olmasını isterim 

Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olan CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın da Sarıgül'ün CHP'den aday olmasını isteyen isimlerden biri. Ayaydın daha önce star'a yaptığı değerlendirmede, bu konuda kararın Parti Meclisi'ne ait olduğunu belirterek şunları söylemişti:

"İstanbul belediye başkanlığı için partimizde önemli görevlerde bulunan Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi ve Haluk Koç'un da ismi geçiyor. Bu arkadaşlarımızda son derece başarılıdır, bu işi yapabilecek kapasitede olan insanlardır. Ama Sayın Sarıgül'ün de ismi geçmektedir. Karar mercii Parti Meclisi'dir, ben karar merciinde değilim. Kişisel görüşüm, İstanbul'un önemli bir ilçesinde başarılı belediye başkanlığı yapmış birinin partimizden aday olmasını isterim.

 

STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler