YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP resmen terör yarattı"
"CHP resmen terör yarattı"
21 Şubat 2013 07:41
Bir televizyon programına katılan Ak Pati Genel Başkan Yardımcısı Silivri'de çıkan olayları ve milliyetçilik ile ilgili çıkan olayları değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik katıldığı bir haber televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Silivri’deki Ergenekon davasıyla ilgili konuşan Çelik, “CHP resmen Silivri’de terör yarattı. CHP gövde zoruyla mahkemeyi etkilemeye çalışıyor.” Dedi. Açılım süreciyle ilgili de konuşan Çelik, “Abartılmış bir iyimserlik yaymak doğru bir şey değil. Biz ihtiyatlı bir iyimserlik içindeyiz. Terör meselesi maalesef uluslararası bir boyut kazanmıştır. Birkaç ülkeyi ilgilendiren boyutları var. Biz PKK’nın silah bırakmasını istiyoruz. PKK’nın ileri gelenleri de artık şunu gördüler ki insan öldürerek kan akıtarak bir sonuca varamıyorlar varamayacaklar. Biz hiçbir zaman romantik iyimser olmadık. Realist iyimser olduk. PKK’nın kendini fesh etmesi ortadan kalkması zaman alabilir ancak ancak silahın susması fiili çatışmazsızlık hemen sağlanabilir. Türkiye bir koalisyon dönemine girerse bu iş çözülmez” dedi.

Milliyetçilik tartışmalarıyla ilgili de konuşan Çelik, “Biz türkiye’yi seviyoruz. Türkü de seviyıruz, Kürdü de seviyoruz, laz’ı. Çerkez’i de seviyoruz. Meseleyi böyle değerlendirmek lazım. Ana muhalefetin bu sürece destek vermesini önemsiyoruz. MHP’nin dışında bu sürece aleni olarak karşı çıkan bir parti yoktur” dedi. Sinop’taki olaylarla ilgil konuşan çelik, “Kimin yaptığını açıklayacağız” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler