YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Pensilvanya'nın kuklası olmuş
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kırklareli Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde konuştu.
CHP Pensilvanya'nın kuklası olmuş
01 Mart 2014 / 13:27 Güncelleme: 01 Mart 2014 / 14:53

Başbakan Erdoğan, "CHP kaset siyaseti, MHP hakaret siyaseti, BDP gerilim siyaseti, AK Parti eser siyaseti yapar, farkımız bu" dedi.

"Bunların işi gücü Anayasa Mahkemesi'ne gitmek"

Başbakan Erdoğan, CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı müracaatların reddedilmesine ilişkin olarak, "Bunların işi gücü Anayasa Mahkemesine gitmek. Hemen yaz bir kağıt, gönder oraya. Ondan sonra git Anayasa Mahkemesi'nin önüne orada bir iki açıklama yap. Zannediyorlar ki, bu iş biter. Bitmez. Bu iş millette biter. Şurada 29 gün var. 29 gün sonra boyunun posunun ölçüsünü alacaksın" dedi.

Pensilvanya'daki zat, "Cebrail bile gelse..."

Başbakan Erdoğan, "1995'te Savaş Ay, Pensilvanya'daki zatla o zaman Türkiye'deyken röportaj yapıyor. O zat ne diyor biliyor musunuz; 'Cebrail bile gelse, Türkiye bir parti kursa, onun partisini bile desteklemem' diyor. Neden   Siyayetten uzakmış, siyasetle ilgisi yokmuş. Sonra da maalesef bu saygıdan uzak ifadeyi, 40 dereden 40 türlü su getirerek tevil etmeye çalıştılar"

"Bunların inine gireceğiz"

Başbakan Erdoğan, "Daha önce açıklamıştım ya, bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan. Çıkaracağız. Çünkü bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı bizim koruma görevimiz var" dedi.

"Böyle bir ihanet, böyle bir alçaklık olabilir mi?"

Başbakan Erdoğan, "Böyle bir ihanet, böyle bir alçaklık olabilir mi   Türkiye'nin son derece mahrem, son derece gizli, stratejik görüşmelerini dinlemiş ve bunları da birilerine servis etmişler" dedi.

"HSYK ve İnternet düzenlemelerini bu yüzden yaptık"

Başbakan Erdoğan, "Biz, HSYK'nın yasasını işte bu paralel yapının baskısından kurtarmak için adalette hem bağımsızlığı hem tarafsızlığı sağlamak için yeniden düzenledik. İnternet yasasını sadece bu dinlemeleri ortadan kaldırabilmek için düzenledik ama CHP, paralel yapının hakim ve savcılarına kol kanat geriyor" dedi.

"Türkiye'ye bahar geldi bahar!"

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'ye bahar geldi bahar. Ama dikkat edin, birileri bu durumdan çok rahatsız. Silah ticareti yapanlar, bundan çok rahatsız. Kan ticareti yapan vampirler, bundan çok rahatsız. Gençlerin kanıyla annelerin gözyaşıyla beslenen vicdansızlar bundan çok rahatsız. Türkiye'nin bu sorunu çözüm yoluna koymasından, çözüme doğru ilerlemesinden, büyümesinden, kalkınmasından birileri çok rahatsız. Unutmayın, meyve veren ağaç taşlanır" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- 12 yıl boyunca biz iş ürettik, onlar laf üretti

-  CHP kalkmış Resmi Gazete'de yayımlanmadan Anayasa Mahkemesine müracaat etti HSYK'da da buna benzer yola başvurdu. Aynı şekilde Anayasa Mahkemesi başvuruları reddetti Onun için biz diyoruz ki bu işin yolu milletten geçer 

- Mısır Suriye Irak Ukrayna'da önemli gelişmeler var Muhalefet kurduğu tuzaklarla Türkiye'nin enerjisini bloke ediyor

- Bu muhalefetin yapay gündem tuzağına düşersek bu ülkeyi büyütemeyiz

-  CHP'nin genel müdürünün 4 yılda bir doğru cümlesi var. 'Yalancıdan hırsızdan başbakan olmaz' diyor. İşte onun için bu CHP genel müdürü başbakan olamıyor ve olamayacak. CHP hiçbir zaman iktidara gelemeyecek. Çünkü yalan, iftira, dedikodu bunlarda. Baskı, zulüm ayrımcılık yasaklama bunlarda. Sen Rahşan affıyla kurtardın

- Bugün kasetle siyaset yapacağını sananlar yarın da aynen bir kasetle ortadan kaybolacaklar 

- CHP şu anda Pensilvanya'daki zat tarafından idare ediliyor, akıl veriliyor, yol gösteriliyor, kukla gibi oynatılıyor

- Bunların televizyonunda Peygamber Efendimiz ile alakalı Miraç'tan indirip kamyonete bindirme olayı var

- Tarihler belirliyorlar. 30 Mart seçimlerinde AK Parti yüzde 35'in altına düşecek nisanda yeni hükümet kurulacak. İnşallah milletim 30 Martta bunlara gereken dersi verecek hiç endişe etmiyorum 

- Türkiye'de şu anda cumhuriyet tarihinin en çirkin darbe girişimi yaşanıyor 

- Merak ediyorum acaba bu CHP'nin genel müdürü Marmaray'dan geçti mi? Çünkü buna da karşıydılar

-  3. havalimanının maliyeti 46 milyar dolar. Cebimizden 5 kuruş çıkmıyor

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler