YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Parti Meclisi olağanüstü toplanıyor
Atatürk portresinin indirilmesine ilişkin soruşturma kapsamında CHP Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka'nın ihracı gündemiyle toplanıyor.
CHP Parti Meclisi olağanüstü toplanıyor
06 Şubat 2016 / 12:29 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 12:49

Çarşamba günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, "CHP'li bir milletvekilinin, Meclis'teki odasından Atatürk fotoğrafını indirdiği" iddiaları ele alındı.

Kurulan komisyonun hazırladığı raporu inceleyen MYK üyeleri, oy birliğiyle, Nazlıaka'nın tedbirli olarak kesin ihracı istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilmesi konusunda PM'ye talepte bulunulması kararı verdi.

PARTİ MECLİSİ, AYLİN NAZLIAKA'NIN İHRACINI GÖRÜŞECEK

Tartışmaların, partiye zarar verebileceğini düşünen CHP yönetimi, disipline sevki değerlendirmek üzere PM'nin, yarın olağanüstü toplanmasını kararlaştırmıştı. Parti genel merkezinde yarın saat 10.00'da toplanacak PM, kendisi de Parti Meclisi üyesi olan Nazlıaka'nın disipline sevkini görüşecek. CHP tüzüğüne göre, PM üyelerinin disipline sevki için yine PM kararı gerekiyor.

bence Sen
 // Memo
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
07 Şubat 2016 03:03
Porte
 // Adıyaman'lı Akın
Ben indirmedim ;))) CHP olarak siz çoktan indirdiniz. Atam ile hiç bir bağlantınız kalmamış HDP/PKK'ya destek veren de sizsiniz. Utanmazlar...
06 Şubat 2016 17:16
işe bak
 // mustafa
Dünya nelerle uğraşıyor bunlar neyin derdin de....
06 Şubat 2016 15:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler