YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP olarak müezzin Fuat Yıldırım'a sahip çıkacağız"
"CHP olarak müezzin Fuat Yıldırım'a sahip çıkacağız"
19 Ekim 2013 11:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi din görevlisi Fuat Yıldırım'ın görev yerlerinin değiştirilmesini eleştirerek, parti olarak Yıldırım'a sahip çıkacaklarını bildirdi.

Tekin, yazılı açıklamasında, müezzin Yıldırım'ın Gezi Parkı odaklı olaylarda "Camide içki içilmedi" dediği için önce Başakşehir'de bir camire daha sonra Galata'daki Arap Camisi'nde görevlendirildiğini savundu.

Yıldırım'ın "Doğru söylediği için iki camiden kovulduğunu" iddia eden Tekin, "Bir söz vardır: et kokarsa tuzlanır. Ya tuz kokarsa ne yapılır Sayın Başkan Tuz kokuyor. Sayın Diyanet İşleri Başkanı, lütfen elinizi vicdanınıza koyun, en az Fuat Hoca kadar vicdanlı olun" ifadesini kullandı.

Müezzin Fuat Yıldırım ile sohbet etme imkanı bulduğunu da bildiren Tekin'in, Yıldırım'ın yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini belirtti.

Tekin, "CHP olarak müezzin Fuat Yıldırım'a sahip çıkacağız. Bunda kararlıyız. Din sadece hacca gitmek değildir. Vicdanlı olmak, sorumluluğunu yerine getirmek de gerekir. En az Fuat Hoca kadar vicdanlı olmak lazım" görüşüne yer verdi.

 

AA

11:45
 // Maliki
Evet tuz da kokarsa nolacak haklısınız Sn Tekin
Peki bir soru sizinkilerin hemde genel Başkan'ın fuhuş kaseti çıkınca be bundan menfaatlenen yeni genel başkan ve siz olunca ne kokmuş oluyor acaba?...
19 Ekim 2013 11:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler