YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Milletvekili Haberal Zonguldak'ta
CHP Milletvekili Haberal Zonguldak'ta
08 Ağustos 2013 09:11
Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, bayram namazını Zonguldak'ta babasının yaptırdığı Soğuksu Camisi'nde kıldı.

Sabahın erken saatlerinde beraberindeki CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, oğlu Erkan Haberal ile kardeşi Ali ve Osman Haberal ile Soğuksu Camisi'ne gelen Haberal, cami imamı ve cemaatle sohbet ettikten sonra bayram namazı kıldı.

Cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Haberal, gazetecilere yaptığı açıklamda, herkesin Ramazan Bayramı'nı kutladığını söyledi.

Zonguldaklılara, gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Haberal, şunları kaydetti:

"İnşallah Zonguldak'a ve Zonguldaklılara hizmet etmeye devam ederiz. Zonguldak'a ve ülkemize değerli arkadaşım Ali İhsan Köktürk ile hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz, duyacağız da. Tabi burası 1954'ten beri bulunduğum bir şehirdir. Her türlü meşakkatını yaşadığım bir şehirdir. İnşallah Zonguldak'a gelecekte de çok daha iyi hizmetler devam edecek. Halkımız daha rahat yaşam ortamına kavuşacaktır. Hep beraber, bütün Zonguldaklılarla kentin geleceğine katkı sağlayacağız."

Yürüyerek caminin yakınında merhum babasından kalan ekmek fırınına giden Haberal, burada kardeşi Osman Haberal tarafından karşılandı.

Ekmek fırınını gezen Haberal, çalışanlarla bayramlaştı.

Haberal, daha sonra 21 Ocak 2010'da kaybettiği babası Yaşar Ali Haberal ile 9 Nisan 2012'de yaşamını yitiren annesi Medine Haberal'ın Asri Mezarlığı'ndaki mezarlarını ziyaret ederek dua etti.

Mezarlara pet şişeyle su döken Haberal, 1997'de terör örgütüyle girdiği çatışmada şehit olan akrabası komando onbaşı Bülent Ecevit Şanal'ın mezarını yanı sıra halası Gülizar ve eniştesi İsmail Şanal'ın mezarlarını da ziyaret etti.

Haberal, Ergenekon Davası nedeniyle tutuklu bulunmasından dolayı babasının cenaze töreninde bulunamamış, annesinin cenaze törenine ise İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği 72 saat izinle katılmıştı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler