YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP-MHP ittifakı olacak mı?
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP ile MHP’nin yerel seçimde ittifak yapacağı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
CHP-MHP ittifakı olacak mı?
17 Temmuz 2013 / 15:25 Güncelleme: 17 Temmuz 2013 / 18:48

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP ile MHP’nin yerel seçimde ittifak yapacağı iddialarına ilişkin, "MHP ya da CHP arasında böyle bir ne temas var, ne de böyle bir şey var. Fakat Türk Milleti sağduyusu olan bir millettir. Bu iktidara karşı topyekün kazanma ihtimali olan adayların arasında bu halk toplanacaktır" dedi. Yeniçeri, 24. Dönem Yasama Yılı çalışmaları ile cinsel suçlar ve adalet düzeniyle ile ilgili TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplumda cinsel cinnet geçirenlerin sayısının giderek arttığını belirten Yeniçeri, "Adalet Bakanlığı’nın raporuna göre fuhuş oranlarının 2002 yılından 2010 yılına kadar 4 kat arttığı ortaya çıktı. Fuhuş suçundan 2002 yılında 2 bin 669 kişi hakkında dava açılırken 2007 yılında 4 bin 494 ve 2010 yılında ise 8 bin 409 kişi hakkında dava açıldı. Bu rakamlara göre fuhuş, sadece "suç’ olarak ele alınsa bile sekiz yıl gibi bir sürede dört katına çıkmıştır" dedi.

"MHP ya da CHP arasında bir ittifak yok"

Yeniçeri, basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Yerel seçimlerde CHP ile MHP’nin ittifak yapacağına ilişkin haberlerin anımsatılması üzerine Yeniçeri, "Böyle bir şey yok. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir operasyonu bu. MHP ya da CHP arasında böyle bir ne temas var ne de böyle bir şey var. Fakat Türk Milleti sağduyusu olan bir millettir. Türk Milleti bu iktidara karşı topyekün kazanma ihtimali olan adayların arasında bu halk toplanacaktır. MHP kendi adayları ile seçime girecektir" dedi.

"Hükümet PKK’ya söz verdiği için Meclis’i açıyor"

Yeniçeri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in anayasada 48 maddenin Meclis’ten geçmesi durumunda tutuklu milletvekili sorununun çözülebileceği yönündeki açıklamasını nasıl değerlendirdiğine ilişkin soruya "Sayın Mehmet Ali Şahin’in ifadesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin rüşveti kelam şeklinde ifade ettiği bir yaklaşım tarzıdır. 48 madde de zaten herkes anlaşmıştır. Bu ha Meclis’ten geçmiş ha geçmemiş çok da fazla bir farkı yok. Ancak Meclis’i açmaya çalışmaları İmralı’daki caninin talebidir. Onun için Meclis’i açarak bir taraftan 48 maddeyi getirdik yani tabir yerindeyse birinci aşamayı tamamladık ikinci aşamada şu şu faaliyetleri yapıyoruz demek için Meclis’i toplamaya çalışıyorlar. Hükümet PKK’ya vermiş olduğu söz dolayısıyla parlamentoyu açmak istiyor. 48 maddeyi de onun için getirmek istiyor. Muhalefete rüşvet vererek muhalefeti parlamentoya çekmek istiyor" açıklamalarında bulundu.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler