YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Menderes'i işte böyle kullandı!
CHP Menderes'i işte böyle kullandı!
08 Eylül 2014 19:00
Adnan Menderes'i anmak için kurulan dernek, Fatih Kavaloğlu tarafından kullanıldı. İddialara göre, CHP için Fatih Kavaloğlu, Menderes'in derneğini CHP'nin çalışmaları için kullanıyor

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes'i anmak için Fatih Kavaloğlu tarafından kurulan dernek ile ilgili şikayetler artmaya başladı. Takvim'de yer alan habere göre, Adnan Menderes'in fikirlerini yaşatmak, anma toplantıları düzenlemek ve Anıt Mezar'ı korumak amaçlı dernek CHP ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı.

Derneği kuran Fatih Kavaloğlu, Mustafa Sarıgül'e yanaşarak siyaset yapmak istedi. Hatta Sarıyer'den Meclis üyesi olmak için girişimde bulundu. Geçtiğimiz seçimlerde de Çekmeköy'de CHP için derneğin adı ile çeşitli destek çalışmalarında bulundu. CHP ile ilgili Kavaloğlu'nun çalışmaları, dernekte bulunan bazı üyeler tarafından hoş karşılanmadı.

Kavaloğlu, birkaç kez dernek üyeleri tarafından CHP ile ilgili çalışma yapmaması için uyarıldı. Ancak Kavaloğlu üyeleri dinlemedi. Adnan Menderes için hiçbir faaliyette bulunmadığı ve sadece kendi siyasi menfaati ve geleceği için çalışmalar yaptığı öne sürülen Fatih Kavaoğlu ile ilgili üyelerin önümüzdeki günlerde savcılığa şikayet dilekçesi verecekleri öğrenildi.

 

TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler