YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP liderini susturan iddia
CHP liderini susturan iddia
13 Mayıs 2015 07:31
Kayseri Belediyesi’ne yönelttiği yolsuzluk suçlamalarının iftira olduğu belgelenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, siparişle bastırdığı ortaya çıkan kitap ve dolandırıcılık suçlamasıyla ilgili tek laf etmedi.

Türkiye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat karıştığı dolandırıcılık vakasını konuşuyor. Dönemin AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve belediye çalışanları hakkında Hacı Ali Hamurcu’nun yazdığı kitaba dayanarak yolsuzluk suçlaması yapan Kılıçdaroğlu, “dolandırıcılık” yaptığı gerekçesiyle mahkemelik oldu.

AK Partili Belediyeyi karalamak amacıyla sipariş üzerine yazdırılan “Yolsuzluğun Şeytan Üçgeni” isimli kitap davasında Hamurcu, kitabı kendisine Kılıçdaroğlu’nun yazdırdığını ve vaatlerini de yerine getirmeyip kendisini dolandırdığını söyledi. Mahkemeye bu şekilde yansıyan ifadelerin ardından Kılıçdaroğlu, bizzat karıştığı skandal konusunda sessiz kaldı.

Mahkemede ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu’nun 2010 yılında TBMM kürsüsünden ve basın toplantılarıyla anlattığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarının asılsızlığı mahkeme kararlarıyla ortaya çıkarken, konuyla ilgili açılan diğer dava farklı bir skandalı açığa çıkarttı.

Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluk iddialarına kaynak olarak gösterdiği ve “değerli vatandaş” olarak referans gösterdiği Hacı Ali Hamurcu, Kılıçdaroğlu tarafından dolandırıldığını açıkladı. Kendisinin adı bulunan kitapla ilgili Kayseri 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ifade veren Hamurcu, Kılıçdaroğlu’nun tüm marifetlerini anlattığı ifadesinde komployu deşifre etti.

Kitabı yazması için Kılıçdaroğlu’nun talimat verdiğini anlatan Hamurcu, kendi el yazısıyla verdiği ifadesinde CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuoğlu’nun bu kitaptan 3-4 trilyon lira kazanabileceğini söylemesi üzerine ‘evet’ demek zorunda kaldığını anlattı.

‘100 bin kitap alacağız’

“10 Ocak 2013 Perşembe günü Şevki Kulkuloğlu ile birlikte Ankara’ya gittik. Şevki Kulkuloğlu ve genel başkanlarının görevlendirdiği iki milletvekili ile TBMM’de basının karşısına çıktık. Elime bir not verdiler, ben de okudum. Kitabın çıkacağını söyledim.

Kılıçdaroğlu cenaze dolayısıyla Kayseri’ye geldiğinde kitabın basım işinin hızlandığını, çıktığında 100 bin tane kendisinin alacağını söyledi. Kitabın basım masraflarını da onlar karşıladı. Burada ben kandırıldım. Kitapla ilgili söz verdikleri ödemeyi de yapmadılar. İhtarname çektik cevap vermediler. Kitabın, hakkımda dava açılmasına neden olan kısımlarını bilgim dışında ekledikleri için de davacıyım. Mağduriyetimden faydalanıp beni kullandılar, kandırdılar, dolandırdılar.”

İftira belgelendi

Mağdur edilen Kayseri eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mehmet Özhakesi, CHP iftiralarının kanıtlandığını söyledi. Yıllarca olay üzerinden şov yapılıp, zaten mahkemenin karar verdiği olayla ilgili yeniden davalar açıldığını hatırlatan Özhaseki, şöyle konuştu:

”O olayın aslı bitmişti. Bunların yalancı olduğu ve kumpas kurduğu açığa çıkmıştı. İtiraf ettikçe ne numaralar çevirdiklerini anlıyoruz. Meğer bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış. Paralar vaat edip zaten mağdur olmuş bir insanı kullanmışlar. Kılıçdaroğlu’nun iftiralarından epeyce tazminat parası birikti, sucuk ikramlarımız sürecek” dedi.

 

STAR

Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler