YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP liderinden Sarıgül'e davet!
CHP liderinden Sarıgül'e davet!
26 Ekim 2013 15:33
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul Büyükşehir ve Şişli Belediye başkan adaylarınız kim olacak?" sorusuna ilginç bir cevap verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca konuşmasında TDH'yi CHP'ye davet etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Girişimciler Derneği'nde (KAGİDER) düzenlenen toplantıya katıldı.

İBB ve Şişli ilçelerindeki belediye başkan adaylarının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "İstanbul Büyükşehir ve Şişli Belediye başkan adaylarınız kim olacak?" sorusuna "Önümüzdeki günlerde bütün bu soruların tamamının yanıtını göreceksiniz" diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun bu yanıtı salonda gülüşmelere neden oldu. Kılıçdaroğlu gülüşmeler üzerine tebessümle "Ne güzel bir yanıt değil mi? Yeni birşey söylemek için biraz erken. Ama yeni şeyler söyleyeceğiz" diye konuştu.

"Bana ulaşan hiçbir dilekçe yok"

Kılıçdaroğlu, "Sarıgül partiye başvuru dilekçesi verdi mi?" sorusuna "CHP genel başkanı olduğumdan beri sorulan her soruya samimi ve doğru yanıt vermek için çaba harcadım. Bana ulaşan hiçbir dilekçe yok. İl başkanımız burada. Ona da sorarım. Ama olsa sabah bana söylerdi. Dilekçe gelirse biz bir partiyiz. Hukukun üstünlüğüne inanan partiyiz. Tüzüğümüz var.

Bir kişinin partiye nasıl üye olup olmayacağı kayıtlıdır. O tüzük kurultayda kabul edilmiştir. O tüzüğe göre partiden ihraç edilen kişinin dönmesi kurallara bağlıdır.

Dilekçe ile başvurur, alırız dosyasıyla birlikte Parti Meclisi'nde görüşürüz. Gizli oylama yapılır. Üyeliği kabul edilerse bir sorun da kalmamış olur. Olay budur. Önümüzdeki günlerde bu süreç tamamlanır mı? Umuyorum tamamlanır" şeklinde yanıt verdi.

TDH'ye davet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ve Türkiye Değişim Hareketi'ni (TDH) partisine davet etti.

Kılıçdaroğlu, Kadın Girişimciler Derneği'nde yaptığı konuşmada TDH'yi CHP'ye katılmaya çağırdı. Bölünme lükslerinin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Biz aynı zamanda bölünme lüksü olmayan bir siyasal anlaşıyı temsil ediyoruz.

Eğer çağdaş uygarlığı istiyorsak a partisi b partisi, a hareketi b hareketi bunların dışına çıkmalıyız. Türkiye Değişim Hareketi, hepsini CHP'ye davet ediyorum. Ayrışma lüksümüz yok. Ülkenin bu kadar sorunları var biz ayrışıyoruz. Herkes öyle bir noktaya geldiki can derdinde biz ayrışıyoruz. O öyle olsun bu böyle olsun." dedi.

Sarıgül'ün de saygı duyduğu bir siyasetçi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Elbetteki ben ayrışmaya tahammülümüz yok derken onun için de söylüyorum. TDH'yi onun için söylüyorum." diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler