YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Lideri'nden özeleştiri!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep'te esnafın büyük bir bölümünün iktidar partisine büyük ölçüde destek verdiğini hatırlatarak, “Özel bir sorgulama yapacaksak önce dönüp, kendimize, CHP’ye bakmamız lazım” dedi.
CHP Lideri'nden özeleştiri!
15 Ekim 2015 / 08:14 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 08:21

Gün boyu Gaziantep’te ziyaretler yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şehit kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri başkan, yönetici ve üyeleri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada esnafın büyük bir bölümünün iktidar partisine destek verdiğini kaydetti.

Özeleştiri yapan Kılıçdaroğlu, “Esnafın derdini biliyorum. Çünkü ben Bağ Kur Genel Müdürlüğü de yaptım. Tüm esnaf odaları ile çok sık bir araya gelirdik. Bütün sorunlarla karşı karşıya kalan esnafımız, kendi sonunu getirecek olan bir siyasal partiye büyük ölçüde oy verdi. ‘Bize neden oy vermedi’ diye özel bir sorgulama yapmıyorum. Özel bir sorgulama yapacaksak önce dönüp kendimize, CHP’ye bakmamız lazım. Eksiğimiz, yanlışımız vardı. Gitmedik uğramadık, Çayını içmedik. ‘Nasılsın’ diye sormadık. Derdini dinlemedik. Bazen Ankara’da oturduk, ‘Niye bize oy vermiyorsunuz’ dedik. Ee, Ankara’da oturursan sana niye oy versin. Gideceğiz, konuşacağız, elini sıkacağız, derdini dinleyeceğiz, görüşlerimizi anlatacağız ki, vatandaşlar, ‘evet CHP bu sorunları çözebilir’ desin” dedi.

SEÇİM BİLDİRGESİ

Kılçdaroğlu, 2015 yılında 7 Haziran öncesi ve sonrası olmak üzere iki ayrı seçim bildirgesi hazırladıklarını kaydetti. Toplumun tüm kesimlerin sorunlarına çözüm olacak vaatlerde bulunduklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Emin olun, bu seçim bildirgeleri için olağanüstü bir çaba harcadık. Geleceği birlikte kuruyoruz’ diye gruplar oluşturduk. Esnafları çağırdık, dertlerini ve nasıl çözülmesini istediklerini sorduk. Engellileri çağırdık, sanayicileri çağırdık, üniversite öğrencilerini çağırdık, okul aile birliklerinin yöneticilerini çağırdık, orman köylülerini, eczacıları, mimarları, mühendisleri çağırdık. Toplumun tüm kesimlerini davet ettik. Ve ’eğer sen iktidar olmayı arzu ediyorsan, toplumun tüm sorunlarını bileceksin ve nasıl çözüleceğini anlatacaksın’ dedik” ifadelerini kullandı.

CHP’nin seçim bildirgelerinin çok konuşulduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerinin kopyalanmasında ise sakınca görmediklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu,“Bir arkadaşımız da söyledi, ‘diğer partiler bizim seçim bildirgemizi kopya ettiler’ dedi. Etsinler, canları sağ olsun. Biz Türkiye’nin sorunlarını en iyi bilen partiyiz. En iyi kadrolar bizde var, bunu çok rahat ve çok net söylüyorum. Türkiye’nin artık tüm kesimleri, ‘CHP bu konuda ne düşünüyor’ diye onlar da kulak kabartmaya başladı” diye konuştu.

Siyasetçinin alkışa değil, eleştiriye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, siyasetçinin yanlışını anca eleştirilerden görebileceğini ifade etti.
 

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler