YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP liderinden o sanatçıya büyük hakaret
CHP liderinden o sanatçıya büyük hakaret
15 Aralık 2014 15:30
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Hülya Avşar'ın açtığı tazminat davası ile ilgili olarak;" 'Hülya Avşar kim, sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır. Yalakadan sanatçı olmaz' dedi.

Yolsuzluk operasyonlarının unutturulmaya çalışıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, 14 Aralık soruşturmasıyla ilgili 'İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar' dedi. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Hülya Avşar'ın açtığı tazminat davasıyla ilgili sorusu üzerine ise 'Hülya Avşar kim, sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır. Yalakadan sanatçı olmaz' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Yolsuzluk operasyonları unutturulmaya çalışılıyor"

Bilboardları kiralamak istedik ama olmadı. 17-25 aralık yolsuzluk operasyonu unutturulmaya çalışılıyor, unutmayacağız.

14 Aralık Operasyonu

Operasyonlar bize öğretilen hukuk çerçevesinde yapılan operasyonlar değil. İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar. Devleti yönetenler devleti intikam güdüsüyle hınçla yönetemezler. Ben rövanşını alacağım bir öncekinin anlayışıyla devleti yönetemezler. Devletin televizyonu bile yani TRT bile ön yargıyla haber yapıyor bilgi toplamaya çalışıyor. Bunlar doğru değil.

HDP ile ittifak

Bizim hiç kimseyle ittifak yapmaya ihtiyacımız yok. Biz CHP olarak seçime gireceğiz.

"Hülya Avşar sanatçı mı?"

Hülya Avşar kim efendim? Kim Hülya Avşar? Sanatçı mı? sanatçılığı tartışılır, kimse kusura bakmasın. Yalakadan sanatçı olmaz. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır. Gücün karşısında eğilen kişiye sanatçı denmez. Bütün dünyanın ortak söylemidir bu. Sanatçı aykırıdır, aykırılığın umududur sanat.

Avşar'dan Kılıçdaroğlu'na jet cevap

Hülya Avşar yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu'nun en büyük kusuru özgürlüğe ve demokrasiye karşı olması. Bir de onu daha efendi sanırdım. Ben fikirlerimi, inandığımı özgürce söylemeye devam edeceğim. Bir hancı olarak yolcu olan Kılıçdaroğlu'nu görmezlikten geliyorum. Düşüncelerini özgürce ifade eden kişilere saygı duyuyorum, dolayısıyla Kılıçdaroğlu'na da 'kendi fikridir' diyerek selam ediyorum. 31 yıllık sanat hayatımdan hiçbir şüphem yok. Kılıçdaroğlu'nun lider olmadığını biliyorum, siyasetçi olduğundan da emin değilim" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler