YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Liderinden flaş açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki akşam, ABD'de yaşayan tanınmış Türk işadamı Ali Rıza Bozkurt'un Ankara'da verdiği yemeğin onur konuğuydu. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
CHP Liderinden flaş açıklama
13 Haziran 2014 / 13:20 Güncelleme: 13 Haziran 2014 / 13:50

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve muhalefetin aday belirleme süreciyle ilgili CHP lideri şunları söyledi:

"Ah bir bilsem..."

"Ah bir bir bilsem kimin olacağını!.. Ben de bilmiyorum. Ama nasıl bir cumhurbaşkanı olması gerektiğini biliyorum. Tarafsızlık, siyasi kimliği öne çıkmayan, bilgili, birikimli, her kesimi kucaklayan, adı yolsuzluklara, şaibeli olaylara karışmamış bir kişi, cumhurbaşkanı olarak görülmek isteniyor. Konuştuğumuz kesimlerin yüzde 90'ı bunları istiyor. Bu tanımlama önemli. Bu tanımlamaya uymayan isimlerin başında Recep Tayyip Erdoğan geliyor."

"Erdoğan'la kriz eksik olmaz"

"Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse ülkede krizler eksik olmayacak. Başbakana, bakanlara her dakika müdahale edecek. Erdoğan'ın bu müdahalelerine sessiz kalabilmek için ancak bir kukla başbakan olması lazım. Çünkü isteklerine karşı çıkacak olan başbakana rahat vermez. O başbakana da insanlar sen git senin başbakanın gelsin diyecek. O yüzden de Cumhurbaşkanı olmaması gerekir."

"Uzlaşılırsa ilk turda kazanabiliriz"

Muhalefet ortak adayla mı, yoksa kendi adaylarını çıkararak mı daha başarılı bir sonuç elde edebilir?'

CHP lideri bu soruya şöyle yanıt verdi: "Çok geniş bir uzlaşıyı sağlayacak iyi bir isim çıkarabilirsek, belki de birinci turda adayımız Cumhurbaşkanı seçilir. İkinci turda ise partilerin tabanlarının sandığa gitme konusuda ne kadar istekli olacağını da düşünmek lazım."

Pazartesi nokta konacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu aday belirleme konusundaki takvimini de açıkladı. Bugün İstanbul'da, yarın Ankara'da sanatçılarla, sivil toplum temsilcileriyle buluşacak. Pazar günü Eskişehir'de CHP'li belediye başkanlarıyla bir araya gelecek. Ve pazartesi günü MHP lideri Devlet Bahçeli ile buluşacak. CHP lideri "Pazartesi günü artık nokta koyarız" diyerek Bahçeli görüşmesinden sonra isim belirleme aşamasına geçeceklerinin sinyalini verdi.

Ne biliyorsun?
 // Kemal
Nasıl böyle bir demeç verilir? Acizligini itiraf ediyorsun ama en azından aferim. Yahu siz CHP olarak dinsizlik, özentilik dışında ne bilirsiniz ki zaten? Bu ülke sizden ne hayır gördü, 10 tane şey say desem sayabilir misiniz acep?...
13 Haziran 2014 Cuma 15:43
ADAM DEĞİLMİSİN SEN?
 // ADEMOĞLU
Sokaka sokak dolaşıyorsun daha bir aday belirleyemedinmi?Aslında ben senin adaylık için teklif götürdüğün adamların yerinde olsam sana şu soruyu sorardım.Ey Kemal ağa sen adam değilmisin neden kendinaday olmuyorsun derdim?Ama gözüken odur ki;gittiğin adamlarda senin gibi basiretsiz insanlar.Ey genel müdür fazla dolaşma kördüğüm olacaksın.Adam fellik fellik aday arıyor bulan olursa genel müdüre haber versin....
13 Haziran 2014 Cuma 14:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler