YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Lideri'nden Başbakana 'yakıştırma' cevabı
CHP Lideri'nden Başbakana 'yakıştırma' cevabı
12 Ekim 2015 23:12
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk Tv'de canlı yayımlanan "Halk Arenası" programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun kendisine yönelik mahrem konuları açtığı iddiasına cevap verdi.

"Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yaptınız, bundaki amaç neydi?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nun daveti üzerine görüşmenin gerçekleştiğini söyledi.

Davutoğlu'nun kendisine yönelik "bazı mahrem konuları açıkladığını" söylediğini aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"'Bu konu mahremdir, aramızda kalsın' dediği hiçbir konuyu, ben kendi Merkez Yönetim Kurulumda bile gündeme getirmedim. Benim devlet terbiyem bunu gerektirir. Fakat onun dışındaki olaylarda, 'bu konu gizli kalsın' denmediği için, kendi görüşlerimizi açıkça dile getirdik. Hatta ben bilgi verilmiş olmasına karşın, Ankara'daki canlı bombalarda DEAŞ şüphesini bile gündeme getirmedim, 'örgüt ismi verilmedi' dedim. Bugün kendisi DEAŞ'ı bir numaralı şüpheli olarak açıkladı. Biz bu kadar dikkatli davrandık."

Davutoğlu ile görüşmesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanının da kendisine bilgiler verdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, bu bilgilerin kendisinde ve Davutoğlu'nda olduğunu söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler