YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Lideri'nden Başbakan Erdoğan'a ağır hakaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
CHP Lideri'nden Başbakan Erdoğan'a ağır hakaret
13 Mayıs 2014 / 14:41 Güncelleme: 13 Mayıs 2014 / 14:56

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu siyasi uslubun dışına çıkarak Başbakan Erdoğan'a hakaretlerde bulundu. Kılıçdaroğlu "Bu diktatör bozuntusuna gerekli dersi vereceğiz. Hayatımda gördüğüm en cahil adam" dedi.

Ekonomi iyi durumda değil

Kılıçdaroğlu, "Ekonomi iyi durumda değil önce bunu bir görelim. Geçen hafta bu konuda çok somut rakamlar vermiştim. O rakamları tekrar sunacağım. Kredi kartı borcu alan vatandaşımızın sayısı 847 bin, ekonomi çok iyi durumumuz çok iyi her şey parlak diyen 3 milyon 81 bin kişi var demek ki bir sorunumuz var.

2003 yılında borç miktarı, 13 milyar lira. Vatandaş borç batağında, hali perişan hiç iyi değil. Fatura hep Ayşe hanıma çıkıyor çünkü onun tükettiği mal pahalılaşmış durumda. İkinci emekliye çıkıyor çünkü zam 3.3 oranında. emekli kardeşim senin bütün sorunlarına sahip çıkan kişiyim. Sana yüzde 3 zam verdiler enflasyon yüzde 5. Bu iktidar senden yana mı bu iktidar senden yanaysa git oyunu ver" dedi. 

Şeyh Edebali örneği

Kılıçdaroğlu, "Günümüzde devlet adamı kavramı var bu kavramı çok iyi bilmeliyiz. Devlet adamı kimdir devleti yöneten kişi olmalıdır. Dürüst olmalıdır devlet adamı paraları sıfırlayın dememelidir, öfkeyle kinle hareket etmemelidir bütün yurttaşları kucaklamalıdır. Acaba bu ülkeyi yönetenlerin devlet adamı kimliği var mı?

Devleti 700 yıl önce kuran Osman bey neleri miras bırakmış? Bir kaç metre bez, at için zırh takımı, bir tuzluk, bir kaşıklık, bir çizme, bir kaç sancak, bir sade kılıç, bir mızrah ve bir kaç da koyun...

Şeyh Edebali Osman'a ey oğul, beysin bundan sonra öfke bize uysallık sana, acizlik bize hoşgörmek sana, geçimsizlikler bize adalet sana kötü göz şom ağız haksız yorum bie bağışlamak sana...' diye öğütlemiştir. Kin ve öfkeyle devletin yönetilemeyeceğini dünya göstermiştir. Şimdi biz Şeyh Edebali'nin öğütlerini okuyoruz.

Keşke herkes ondan gerekli dersleri alınabilmiş olsaydı keşke devleti yönetenler akılla mantıkla devleti yönetebliseydi oz aman bunlar yaşanmazdı. 21. yüzyılda mutlak güç diye bir kavram yoktur artık, güçler ayrılığı ilkesi vardır. Yasama, yürütme yargı bunun üzerine inşa edilmiştir. Dördüncü güç medya vardır. Akılla yönetilmeyen toplumlar ağır bedeller ödemişlerdir. Biz 21.yüzyılın Trükiye'sinde ağır bedeller ödemek istemiyoruz birinci sınır demokrasi istiyoruz. Bu ülkenin insanı birinci sınıf demokrasi istiyor ve ona layıktır" dedi. 

Kamer Genç'e omuz attılar!

"Siyasetçi her eleştiriyi dikkatlice dinlemek zorundadır" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz akıllıca davranacağız eleştiriyi dikkatlice dinleyeceğiz. Eğer siz öfkeyle kalıp öfkeyle hareket ederseniz bütün toplumu ateşe etmiş olursunuz. Biz milletvekili dokunulmazlığına hep karşı çıktık. Kürsü dokunulmazlığına iktidar gerekli özeni gösteriyor mu?

Sayın Kamer Genç meclis kürsüsünde konuşurken onlardan birisi geldi bir omuz darbesiyle sesini kesmeye çalıştı. Bunun adı demokrasi değil arkadaşlar. Sözden korkulur mu düşünceden korkuyorlar. Kürsüde yapılan her konuşma saygıdeğer bir konuşmadır. Biz neden medya özgürlüğünü savunuyoruz temel amacı bu. Biz şimdi düşüncesini açıklayana tahammül edemiyoruz. 'sen konuşamazsın' diyoruz. Kim söylüyor bunu? Devleti yöneten bir diktatör bozuntusu söylüyor. Bunu asla kabul edemeyiz. Bizi destekler desteklemez her düşünceye bizim saygımız var" diye konuştu.

"Hayatımda gördüğüm en cahil adam"

Kılıçdaroğlu, "Edebali ne diyor bu ne yapıyor. Hayatımda gördüğüm en cahil adam. Konuşmada edebi aşan tek bir cümle yok. Biz Şeyh Edebali kültürünü çok iyi biliyoruz.
Diyor ki, söylediklerinin hepsi yalan. Hukukun üstünlüğü yalan mı? Bunun neresi yalan. Bunlar diyor ki demek ki Türkiye'de hukukun üstünlüğü yok.

Atamayla gelenlerin vesayetine karşıyız diyor. Feyzioğlu'nun seçilmesi milletvekilliğinden daha demokrat. Sen diktatör değil diktatör bozuntususun. Adam diyor ki yargı ve yasama bizim için ayak bağı." dedi.

Menderes kim sen kim!

Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesine gayrimilli diyeceksin, işadamlarına vatan haini diyeceksin, çiftçiye al ananı da al git diyeceksin gazeteciye boynundaki tasmaları çıkardık diyeceksin sonra da bu ülkede darbe aypılıyor diyeceksin. Menderes kim sen kim? Menderin tırnağı olamazsın sen? Menderes'in adını ağzına alamazsın. Menderes oğlunu arayıp paralrı sıfırla demedi. Sen kendini Menderes'le kıyaslayamazsın. 

10:14
 // tunhan yanut
Yalan söylüyor...
14 Mayıs 2014 10:14
08:00
 // alper tunc
yaziklar olsun böyle muhalefete. Bu kafayla bir halt olmaz bunlardan. Boyuyun olcusunu kac secimdir aliyorsun yetmedimi. Halk istemiyor sizi yuregin varsa cek git. Haddi bil cakma gandi@...
14 Mayıs 2014 08:00
hanzo kilicdaroglu
 // sanane lan
lan iki kelimeyi bi araya getiremiyorsun basbakana laf atiyorsun.
hanzo sen kimsin ya lan kilicdaroglu birak siyaseti sen chp nin basinda oldugun surece akp herzaman lider olacakdir senin butun turkiye ne bok oldugunu biliyor birak bu palavralari artik git meslek yap yavsak...
13 Mayıs 2014 22:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler