YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan çarpıcı koalisyon açıklaması
Gaziantep'te STK temsilcileriyle buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ve HDP'nin, koalisyonda CHP'yi görmek istediklerini söyledi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan çarpıcı koalisyon açıklaması
15 Ekim 2015 / 08:30 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 11:52

Kılıçdaroğlu, Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yaptığı konuşmada esnafın büyük bir bölümünün iktidar partisine destek verdiğini kaydetti.

Özeleştiri yapan Kılıçdaroğlu, “Esnafın derdini biliyorum. Çünkü ben Bağ Kur Genel Müdürlüğü de yaptım. Tüm esnaf odaları ile çok sık bir araya gelirdik. Bütün sorunlarla karşı karşıya kalan esnafımız, kendi sonunu getirecek olan bir siyasal partiye büyük ölçüde oy verdi. ‘Bize neden oy vermedi’ diye özel bir sorgulama yapmıyorum. Özel bir sorgulama yapacaksak önce dönüp kendimize, CHP’ye bakmamız lazım. Eksiğimiz, yanlışımız vardı. Gitmedik uğramadık, Çayını içmedik. ‘Nasılsın’ diye sormadık. Derdini dinlemedik. Bazen Ankara’da oturduk, ‘Niye bize oy vermiyorsunuz’ dedik. Ee, Ankara’da oturursan sana niye oy versin. Gideceğiz, konuşacağız, elini sıkacağız, derdini dinleyeceğiz, görüşlerimizi anlatacağız ki, vatandaşlar, ‘evet CHP bu sorunları çözebilir’ desin” dedi.

"MHP VE HDP BİZİ KOALİSYONDA İSTİYOR"

Herkesin elini vicdanına koymasını isteyen Kılıçdaroğlu, iki zıt parti MHP ve HDP’nin ortak görüşü, CHP’nin koalisyona girmesi yönünde olduğunu hatırlattı.

Herkese güven vermesi nedeniyle bu zıt partiler bile CHP’yi önerdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin temel sorunlarını Kürt sorunu dahil çözecek olan tek parti CHP’dir. Bizim dışımızda kimse bu sorunları çözemez. Çünkü biz tüm siyasi partilerle görüşen tek partiyiz. Koalisyon görüşmelerinde iki zıt parti düşünün. Bir tarafta MHP, bir tarafta HDP. İkisinin de ortak görüşü, ‘koalisyon kurulacaksa mutlaka CHP olmalı’dır oldu. Niçin, CHP herkese güven verir. Bizim kişisel hesabımız yok. Cebimizi düşünmüyoruz, bu ülkeyi ve ülkenin geleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

RUH ÜÇÜZÜ PARTİLER MİLLETLE DALGA GEÇİYORLAR
 // Eski Ülkücü
MADEM MHP CHP'EYİ İSTİYORDU DA NEDEN 7 HAZİRANDA CHP MHP VE HDPKK RUH ÜÇÜZÜ PARTİLER KOALİSYON KURAMAMIŞLAR. KIZA DEMİŞ OYNA OYNAYAMAM YERİM DAR DEMİŞ MHP'E DE HEM HDPKK'AKA İLE GÖRÜNTÜ VERMEMEYE ÇALIŞIYOR HEM CHP İLE PLATONİK AŞK YAŞIYOR CHP'EDE HDPKK'AKA İLE PLATONİK AŞK YAŞIYOR. SOSYAL MEDYADA BİR RESİM DOLAŞIYOR 2 ERKEĞİN ORTASINDA OTURAN KIZIN SEVGİLİSİNİ ALDATIP DİĞER ERKEĞİN ARKA TARAFTAN ELİNİ TUTAN GİBİ (HDPKK SOL CHP ORTA MHP SAĞ) CHP'E ORTADA OTURAN KIZDIR.MHP'EDE ALDATILAN ERK...
15 Ekim 2015 Perşembe 19:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler