YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında hapis talebi!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Bilal Erdoğan'a "basın yoluyla alenen hakaret" ettiği iddiasıyla 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında hapis talebi!
11 Ekim 2016 / 11:25 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 12:33

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Bilal Erdoğan'a "basın yoluyla alenen hakaret" ettiği iddiasıyla 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şikayetini geri çekmesi sebebiyle "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan takipsizlik kararı verilirken, Bilal Erdoğan'a "basın yoluyla alenen hakaret" ettiği iddiasıyla 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Kadir Yılmaz tarafından hazırlanan iddianamede, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 5 Ağustos 2014'te Atatürk Havalimanı çıkışında basın mensuplarının sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Bilal Erdoğan hakkında ifadelerinin bulunduğu ve bu açıklama üzerine hakkında soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu'nun 21 Haziran 2016'da Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında dokunulmazlığının kaldırıldığı aktarılan iddianamede, Kılıçdaroğlu'nun avukatınca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla soruşturma dosyasına gönderilen yazılı beyanda, eleştirilerin tamamının haklı ve yerinde olduğu, açıklamanın ifade özgürlüğü kapsamında görülmesi zorunlu olduğundan müvekkili hakkında takipsizlik kararı verilmesini talep ettiği belirtildi.

İddianamede, şüpheli Kemal Kılıçdaroğlu'nun "basın yoluyla alenen hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Kadir Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aynı gün Atatürk Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki yaptığı açıklamalara ise takipsizlik kararı verdi.

Takipsizlik kararında şunlar belirtildi:

''Hakkında soruşturma yapılan bir milletvekili ve aynı zamanda anamuhalefet partisi genel başkanıdır. Günlük siyasi konularda görüş açıklamalarında mutlaka özgürce bulunabilmeli ve bu husustaki kabul edilebilir ifade özgürlüğü sınırları geniş tutulmalıdır.  Soruşturma konusu yapılan sözlerin rahatsız edici olduğu konusunda tereddüt yoktur.

Hakkında soruşturma yapılanın siyasetçi kimliği, mağdurun olayla ilgili birlik ve beraberliğin tahkim edilmesi, siyasi hayatta asgari nezaketin kalıcı tesisi amacıyla şikayetten vazgeçmesi hususları birlikte değerlendirildiğinde, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında adli yönden kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmesi gerektiği değerlendirilmiştir.'' 

 // Ömer
dostum Hurşit, elinden şu karpuz kabuğunu birilerine gösterip durmasan....
11 Ekim 2016 15:21
ben bu CHP ile ne edeceğim yahu.
 // hursit dilaver
bari şu anıtkabre yapılan kafe,oyun bahçesinden sonra ilerde saha varmış orayı da yıksın da,sonra ifadeye gitsin netekim.72 saat süre vermiş CHP, o halı saha yıkılacak diye.yıkmazlarsa kendileri 3 milyonla gelip yıkacaklarmış.yahu daha dün yazdım.KOCATEPENİN MİNARELERİ ANITKABİRDEN YÜKSEK YAPILMIŞ. kanınıza dokunmuyor mu ey CHPliler.bu daha önemli değil mi.KABE ARABIN OLSUN BİZE ÇANKAYA YETER diyen bir neslin partisisiniz.hatta ATATÜRK EKBER, ATATURK EKBER şiirleri okuyanlar daha ölmedi yahu.....
11 Ekim 2016 Salı 14:35
 // Ömer
ülkeyi pusulasız gemiye dönüştürme gayretindeki " kahramanlar” yine işbaşıında!...
11 Ekim 2016 13:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler