YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP lideri Deniz Baykal, Adana'da bir ilki daha yaşadı
CHP lideri Deniz Baykal, Adana'da bir ilki daha yaşadı
CHP lideri Deniz Baykal, Adana'da bir ilki daha yaşadı
22 Şubat 2009 / 09:09 Güncelleme: 22 Şubat 2009 / 00:00

Baykal, 17 yıl sonra ilk kez bir mitingi partideki görevlerinden istifa eden Mehmet Sevigen olmadan gerçekleştirdi.

 

Seçim startını Adana'da düzenlediği ilk mitingle veren Baykal, 17 yıl sonra ilk kez bir mitingi partideki görevlerinden istifa eden Mehmet Sevigen olmadan gerçekleştirdi...

CHP lideri Deniz Baykal, 29 Mart seçimleri öncesinde ilk mitingini gerçekleştirdiği Adana'da bir ilki daha yaşadı. Baykal, 17 yıldır gerçekleştirdiği bütün seçim mitinglerinde yanında olan Mehmet Sevigen'i bu defa Ankara'da bıraktı. Partideki görevlerinden istifa eden Sevigen'in yerine Baykal'ı Adana sokaklarında halka Yenişehir İlçe Başkanı Yunus Özdemir ve parti görevlisi Barış Bozkurt sundu.

Uğur Mumcu Meydanı'nda yaklaşık 20 bin kişiye seslenen Baykal, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Halka sık sık "Halinizden memnun musunuz?" diye soran Baykal, Başbakan Erdoğan'ı "düelloya" çağırdı. Baykal, Erdoğan'a "Söyleyeceklerini yüzüme gel söyle. Neden kaçıyorsun? Gel şu tarafsız medyayı aramıza alalım, üçümüz tartışalım. Kim doğru söylüyor, kim kıvırıyor millet görsün" diye seslendi.

“Oynamayı bırak”

 "İktidar, seçim kazanmak için rüşvet dağıtıyor. Oynamayı bırak, iş yaptır. Bu seçim Deniz Feneri seçimidir" diyen Baykal, "Orada burada palavra atıyor. Meydanı çok boş bıraktık. Bunlara çok fırsat verdiniz. Ona mı destek olacaksın, yoksa Atatürk'ün kurduğu devletine mi?" diyerek Adanalılar’dan oy istedi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler