YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kulislerinde konuşulan bu iddia çok konuşulur!
CHP’'deki İstanbul adaylığı yarışı kızıştıkça gizli hedefler de su yüzüne çıkıyor. İddiaya göre; Sarıgül, İstanbul’'u kazanamaması halinde Şişli'’yi kaybetmeme planları yapıyor. Tekin'’in amacı ise Kadıköy’'de söz sahibi olabilmek.
CHP kulislerinde konuşulan bu iddia çok konuşulur!
11 Kasım 2013 / 10:23 Güncelleme: 11 Kasım 2013 / 10:38

Yerel seçimler yaklaşırken, geçen günlerde affedilip CHP üyeliği kabul edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’'in gizli hedefleri de dillendirilmeye başladı. İşte parti kulislerinde dolaşan derin planlar...

Büyük oğlu Emir'i Başkan yapacak

Mustafa Sarıgül’'ün İstanbul'’u kazanamazsa Şişli Belediye Başkanlığı'’ndan da olmamak için derin hesaplar yaptığı konuşuluyor. Plan ise şöyle:

Sarıgül, büyük oğlu Emir'’i Meclis Üyesi yapacak. Desteklediği adayı başkan seçtirip daha sonra da istifaya zorlayarak yerine oğlu Emir’'i başkanlık koltuğuna oturtacak. Böylece el altından Şişli'’yi yönetmeye de devam edecek. Sarıyer ve Bakırköy adaylarını da kendine yakın isimlerden seçtirmek isteyen Sarıgül, bu taktikle parti kongresinde yumruklaştığı Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’'den de intikam alacak. 

Tekin Kadıköy'ü istiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin cephesinde de durum pek farklı değil. İstanbul Büyükşehir adaylığına talip olan Gürsel Tekin’'in, bu talebini dayatmasının ardında CHP'’nin kale ilçesi Kadıköy’e hâkim olma isteği yatıyor. Kulislerde dolaşan iddialara göre; aday gösterilmediği takdirde Tekin, ya Kadıköy’'den aday gösterilmek isteyecek ya da kendisine yakın bir ismin seçilmesini. Böylece Tekin, İstanbul'’un güçlü ilçelerinden birinde söz sahibi olacak.

Sırrı Süreyya 'aday olmasın' görüşmeleri     

Mustafa Sarıgül’ün sessizce yürüttüğü çalışmalardan biri de HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in İstanbul’a aday olmaması yönünde. Oyların bölünmesini istemeyen Sarıgül’ün, Kürt siyasetinin önde gelen iki ismiyle görüştüğü, bu toplantıda da Önder’in aday olmaması ve kendisinin desteklenmesini yönünde talepte bulunduğu iddia ediliyor.

Baykal kızgın: "Bunu bana nasıl yaparsınız"  

Kulislerdeki diğer bir iddia da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’'nun geçen günlerde eski Genel Başkan Deniz Baykal’'ın evinde yaptığı görüşmeyle ilgili. Baykal'’ın bu görüşmede, Kılıçdaroğlu'’na, Sarıgül rahatsızlığını ileterek, “Bana bunu nasıl yaptınız” dediği öğrenildi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler