YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kongresinde mescit skandalı
CHP'nin parti kongresinin yapıldığı salonda alt katta bulunan mescit Kılıçdaroğlu'nun posterleriyle kapatılırken, üst kattaki mescit ise çöp alanı haline getirildi.
CHP kongresinde mescit skandalı
18 Ocak 2016 / 11:41 Güncelleme: 18 Ocak 2016 / 11:49

Din ve inanç özgürlüğü düzenlemelerini iptal ettirmek için soluğu Anayasa Mahkemesi’nde alan, seçim dönemlerinde ise başörtüsü dağıtarak ‘dine saygılıyız’ mesajları veren CHP’nin 16-17 Ocak’ta Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği kurultayda mescit skandalı yaşandı.

Kurultay salonunun alt katında bulunan bay-bayan mescidinin kapısını Kılıçdaroğlu posteriyle kapatan CHP’liler, üst kattaki erkek mescidini ise çay ve su bardaklarının fırlatılıp atıldığı çöp alanı haline getirdiler.

rs1-575.jpg

Her ayrıntının düşünüldüğü Ankara Arena Spor Salonu’ndaki kurultay organizasyonunda bir tek namaz kılacak olanlar düşünülmedi.

Kurultay salonunun alt katında yan yana bulunan bay ve bayan mescidinin kapıları, üzerinde “Üreten, hakça bölüşen, çağdaş ve özgür Türkiye’yi biz kuracağız” ifadelerinin yer aldığı Kılıçdaroğlu posteriyle kapatıldı. Namaz kılmak için gelen misafirler, Kılıçdaroğlu posteriyle kapatılan mescit kapısından geri döndüler.

rs2-189.jpg

ÜST KATTAKİ MESCİDİ ÇÖP ODASINA ÇEVİRDİLER

Kurultay salonunun üst katında yer alan erkek mescidinin hali ise görenlerin içini sızlattı. İçilen çayların pet bardakları, su şişeleri, kirli peçeteler, yiyecek atıkları ve sigara izmaritleri ile adeta bir çöp odası haline getirilen üst kat erkek mescidi, CHP’nin dine ve dindarlara olan saygısını bir defa daha gözler önüne serdi.

Kurultay salonundaki mescitleri posterle kapatan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “CHP dine karşı deniyor. Bunu söyleyen adamlar dine inanmıyorlar. Bu iftirayı atan adamlar samimi Müslüman değil. Biz ibadetimizi Allah için yaparız, siyaset için yapmayız. Kapalı kapılar ardında yapılan bu iftiraları Allah’a havale ediyorum” şeklindeki açıklamaları, mescid kapısından dönen misafirleri gülümsetti.

rs4-031.jpg

“LÜTFEN BENİ ÇEKMEYİN, YOKSA YANARIM”

CHP kurultayının yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu F girişinde bulunan bay ve bayan mescidinin yanındaki bazı CHP’li delegeler, Akit muhabirinin çekim yaptığını görünce panikledi. Akit muhabirinin, “Mescidler neden kapatıldı?” şeklindeki sorusuna, “Mescidin neden kapatıldığını bilmiyorum ama lütfen beni çekmeyin, yoksa yanarım” diyen delegeler, hızla alandan uzaklaştı.

Ankara Arena’da mescidin kapatılması ve bir diğer mescidin ise çöplüğe dönüştürülmesini eleştiren CHP eski milletvekili ve emekli müftü İhsan Özkes, “Kemal Kılıçdaroğlu herhalde tam o anda aynaya bakarak konuşmuş. CHP hiçbir zaman dinle barışık olmadı. Bu haliyle CHP’den bir cacık olmaz. Bir deliler değişmez, bir ölüler değişmez, bir de CHP değişmez. CHP’liler ‘CHP camileri, mescidleri kapatan bir parti‘ denildiğinde tepki gösteriyorlar ama 75 sene sonra iki günlüğüne de olsa yeniden mescid kapattılar. Tek parti CHP’si camileri ahıra çevirmişti, 2016 CHP’si de mescidleri çöplüğe çeviriyor. İşte CHP’nin dine bakışı bu.  Akit’in bu görüntüleri ‘CHP dine nasıl bakıyor?’ sorusuna tam bir cevap niteliğinde" dedi.                                                     

rs5-011.jpg

MESCİT SKANDALINA GÜRSEL TEKİN CEVAP VERDİ

Mescidin CHP tarafından kapatılmış olduğunu ve insanların namaz kılmasının mümkün olmadığını hatırlattığımız CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ilk önce mescidin kapatılmasının kendilerinin inisiyatifinde olmadığını iddia etti ve sonra mescidleri muhabirimizle gezerek üzücü durumu bizzat gözlemledi.

Tekin daha sonra, “Bu mescidin neden kapatıldığını ben de bilmiyorum. Salonu düzenleyenler mi kapattı yoksa  güvenlik nedeniyle mi onu bilemiyorum” dedi. Gürsel Tekin, Ankara Arena’nın ikinci katında bulunan ve CHP’liler tarafından çöplük haline getirilen erkekler mescidini ise derhal temizleteceğini ifade etti.   

 

YENİ AKİT

boş boş içi boş
 // mustafa
onun için bunlardan bi b , olmuyor. millet görüyor ve bunlarını yerlerde süründürüyor. ama yüz yok utanma yok. haysiyet hiç yokkk...
18 Ocak 2016 Pazartesi 20:13
 // Günğn ilk ezan okunduğu Câmii yi yapan Atam
Hehehe şaka gibisin amca :D müze yapılmış :D...
18 Ocak 2016 18:18
 // Rasim DUMAN
CHP'nin kurulus misyonu ve vizyonu zaten İslam'i bu ulkeden kazimak degil midir ?! Hayret etmez ve sasirmayiz. 1950 senesine kadar 3000'den fazla camiyi ya harap ettiler, ya sattilar, ya depo olarak kullandilar. Bazilarini da - Ayasofya gibi - muzeye cevirdiler. Din dusmanligini Ata'larindan tevarus ettiler....
18 Ocak 2016 14:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler