YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP keşke bu fırsatı kaçırmasaydı
CHP keşke bu fırsatı kaçırmasaydı
14 Ağustos 2015 12:16
AK Parti Grup Başkanveli Ahmet Aydın, "Bu süreci önemli noktaya getirdiysek gelin Türkiye'nin önünü açacak reform paketiyle gidelim dedik. Bu önemli bir fırsattı keşke bu fırsatı kaçırmasaydı CHP" dedi.

AK Parti Grup Başkanveli Ahmet Aydın, Habertürk TV'de değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim ihtimaline ilişkin konuşan Aydın, "Bu süreci önemli noktaya getirdiysek gelin Türkiye'nin önünü açacak reform paketiyle gidelim dedik. Bu önemli bir fırsattı keşke bu fırsatı kaçırmasaydı CHP. Keşke bu reformları yapabilseydik." dedi.

MHP ile görüşme tarihinin belli olmadığını söyleyen Aydın, "Sayın Bahçeli ile görüşme önemli. Bahçeli eğer hala aynı pozisyonda duruyorsa buyursun erken seçim noktasında destek olalım. Birlikte önerge ile Meclis'te erken seçim kararını çıkaralım. Seçime gidilecekse belirsizliği ortadan kaldırmak doğru olandır. Anlaşabilirsek 1 hafta içinde erken seçim kararı alabiliriz." dedi.

Aydın'ın konuşmasından önemli satır başları;

İstikşafi görüşmeler boşuna değildi, anlaştığımız çok önemli konular oldu. Her şeye rağmen Türkiye kazançlı çıksın istedik. 4 yıllığa anlaştık diyelim, her konuda anlaşırsanız üç ay sonra bir konuda dağılır.

"CHP KEŞKE BU FIRSATI KAÇIRMASAYDI"

Bu süreci önemli noktaya getirdiysek gelin Türkiye'nin önünü açacak reform paketiyle gidelim dedik. Bu önemli bir fırsattı keşke bu fırsatı kaçırmasaydı CHP. Keşke bu reformları yapabilseydik.

MHP İLE GÖRÜŞME TARİHİ BELLİ OLDU MU?

MHP ile görüşme tarihi belli olmadı. Bugün olur diye düşünüyorum. 23 Ağustos 45 günlük sürecin dolduğu gündür. Sayın Bahçeli ile görüşme önemli. Bu konuda tek başına salt çoğunluğumuz olmadığı için yetmiyor. Bahçeli eğer hala aynı pozisyonda duruyorsa buyursun erken seçim noktasında destek olalım. Birlikte önerge ile Meclis'te erken seçim kararını çıkaralım. Seçime gidilecekse belirsizliği ortadan kaldırmak doğru olandır. Anlaşabilirsek 1 hafta içinde erken seçim kararı alabiliriz.

"MEVCUT HÜKÜMET SEÇİME KADAR GÖTÜREBİLİR"

Sayın Kılıçdaroğlu da baştan itibaren seçim olarak deklare ilan etti, Bahçeli’nin durduğu yer hep erken seçimdi. Burada Türkiye için doğru olan ne ise bütün siyasi partilerle uzlaşarak doğru olanı yapalım.

Erken seçim kararı alınırsa Meclis tarafından mevcut hükümet seçime kadar götürebiliyor.  
YSK ‘Biz Ekim ayında yapabilecek kabiliyetteyiz’ derse bu da mümkündür. Cumhurbaşkanı seçime götürmesi halinde 90 günün sonundaki pazar olur.

Biz seçmeni kandırmadık. Aldatmadık da aldatılamayız da. Türkiye'nin gerçekleri. Bizim siyasetimiz hizmet siyaseti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler