YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kendini fişlemiş
CHP kendini fişlemiş
13 Mart 2016 07:54
Beylikdüzü CHP İlçe Başkanlığı, personelini fişlemek için özel ekip kurdu. Facebook, Twitter gibi sitelerde AK Parti’ye yakın paylaşım yapanların, gerekçe gösterilmeden işten atıldığı ortaya çıktı.

CHP’li Beylikdüzü Belediyesi’nde çok sayıda çalışan geçmiş dönemlerde sosyal medyadaki paylaşımları yüzünden işten çıkartıldı.

DEDEKTİF GİBİ TAKİP ETTİLER

CHP ilçe örgütü belediyede çalışan personelin sosyal medya paylaşımlarını incelemek için bir ekip kurdu. Sadece sosyal paylaşımlar değil birim müdürler için adeta birer dedektif gibi takip ederek fotoğraflar ve videolar çekilerek data oluşturuldu. Personelin Facebook, Twitter ve İnstagram gibi internet siteleri incelendi. AK Parti ve , MHP’ye yakın paylaşımlar yapan personel işten çıkartıldı.

Kamera kaydı bile yapılmış

CHP'li bir meclis üyesinin üst düzey bir belediye personelini takibe aldığı, özel yaşantısı da dahil olmak kaydıyla kamera kaydı yaptırdığı gelen bilgiler arasında. Son olarak makam şoförü G.K. MHP ve AK Parti ile ilgili paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle işten çıkartıldı. K. İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer’e giden K.’ye seçimlerden önceki paylaşımları gösterildi. Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun işten çıkartmalardan haberinin olmadığı öğrenildi. 

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler