YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kartını yırtarak AK Parti'ye katıldı
Ataşehir'de geçtiğimiz günlerde BBP'den ayrılarak AK Parti'ye geçen gurubun ardından, CHP Meclis üyesi adayı Metin Savaşkan CHP üye kartını yırtarak AK Parti'ye katıldı.
CHP kartını yırtarak AK Parti'ye katıldı
11 Şubat 2014 / 15:30 Güncelleme: 11 Şubat 2014 / 19:45

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Nimetullah Topu'nun, Ataşehir Çorum Kargılılar Derneğini ziyaretinde Topu'nun konuşması sonrası CHP Ataşehir Meclis Üyesi Adayı Metin Savaşkan, cebindeki üye kartını çıkararak yırttı ve AK Parti'ye geçtiğini açıkladı.

"Hizmetin adresi CHP değil AK Parti"

Savaşkan yaptığı açıklamada, "CHP üyesiyim. Ataşehir CHP Meclis Üyesi Adayıyım. Ama sürekli insanların hakkının yendiğini görüyorum. Allah o yedikleri hakları zehir zıkkım olarak çıkarsın. CHP kadrolarının önceliği halka hizmet değil kendi menfaatleri ve koltukları. Son günlerde CHP'de belediye başkan adaylıklarıyla ilgili süreç beni rahatsız etti. Ataşehir'e en iyi hizmet edecek anlayış AK Parti anlayışıdır. Umarım Ataşehir değişime evet der. Bu anlayışla bundan sonra AK Parti çatısı altında Ataşehir'e hizmet etmek istiyorum'' dedi.

Metin Savaşkan'ın ardından konuşan AK Parti Ataşehir Beldiye Başkan Adayı Nimetullah Topu ise yaptığı açıklamada, "Ataşehir 5 yıldır yanlış ellerde vakit kaybetmektedir. Şu an Ataşehir Belediyemizde hizmet değil, sorun üreten bir yönetim işbaşındadır. Ancak kimse merak etmesin Ataşehir'in hizmete kavuşmasına 1,5 ay kalmıştır. Ataşehir'i layık olduğu yere getirmek için, dev projelerle, dinamik ekibimiz, vizyonumuz, inancımızla inşaallah gümbür gümbür eliyoruz. İşte dün Büyük Birlik Partili arkadaşlarımızın ardından bugün de Metin Bey AK Parti saflarına katıldı. Çünkü hizmetin yeri AK Parti'dir. Bu gerçeği görerek yol arkadaşımız olan, aramıza katılan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum ve hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından AK Parti Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, CHP Üyelik kartını yırtan Metin Savaşkan'a AK Parti rozeti taktı. Öte yandan Çorum Kargılılar Derneği üyeleri de "Ataşehir'i aklayacağız", "Çorumlular seninle" yazdıkları pankart ve flamalarla Topu'ya olan desteklerini açıkça ortaya koydular.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler