YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP karıştı! İstifasını istediler
CHP İzmir Milletvekili Güler, "Gülen Hareketi'yle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti" dedi
CHP karıştı! İstifasını istediler
07 Nisan 2014 / 17:38 Güncelleme: 07 Nisan 2014 / 17:40

Time Türk'te yer alan habere göre, 30 Mart yerel seçimlerinde aldığı oyları analiz etmeye çalışan ana muhalefet partisi CHP’de, seçimde alınan oy oranının “Gülen Hareketi'yle
işbirliği” yapıldığı gerekçesiyle düşük çıktığını savunan ulusalcı kanadın etkin isimlerinden CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in bu çıkışına, genç PM üyesinden sürpriz bir yanıt geldi. Ekrem Kerem Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını verdi.

‘Bizim için hezimet’

Güler’in, sosyal paylaşım ağı Twitter’daki hesabından “Gülen Hareketi'yle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti; mumdan gemilere ateş denizinde ne olursa, seçim sonucu da o oldu” yorumunu sürpriz bir tepki geldi.

Partide iki dönemdir Parti Meclisi (PM) üyesi olarak görev yapan Ekrem Kerem Oktay, yine Twitter üzerinden Güler’e cevap verdi. Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını vererek, istifa çağrısında bulundu.

CHP’li Güler ayrıca İzmir’deki 8 ilçenin kaybedilmesi üzerine internet sitesi üzerinde bir analiz yayımladı. Güler, “İzmir’de CHP seçmeni, ülkemizin güvencesi olma özelliğini sürdürmektedir. Tüm ülkeyi kasıp kavuran AKP iktidarına karşı direnişini sürdürmektedir. İzmir seçmeni AKP’ye desteğini yüzde 5 oranında geri çekmiştir” dedi.

CHP’nin 2009 seçimlerine göre büyükşehir oyunu yüzde 5,1, ilçe belediye oyunu yüzde 2,3 oranında azalttığı tespitini yapan ancak 2011 milletvekili seçimlerine göre oyunu artırdığı tespitinde bulunan Güler, “Bu sonuçlar İzmir için başarısızlık demektir. Ve ek olarak, yolsuz, yasakçı, savaşçı, anti-laik ve ATATÜRK düşmanı bir iktidarın varlığı da hesaba katılınca, bu sonuçlar İzmir’de bizim için hezimet demektir” ifadesini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler