YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP kararını verdi: Koalisyona hazırız
CHP Sözcüsü Haluk Koç, "Millet tarafından aktarılan bu mesajı iyi değerlendirmek gerek. Çözümsüzlüğün adı CHP olmayacaktır" dedi.
CHP kararını verdi: Koalisyona hazırız
09 Haziran 2015 / 16:15 Güncelleme: 09 Haziran 2015 / 16:30

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı.

Haluk Koç'un konuşmasından satır başları;

Baskıcı rejim anlayışından, kutuplaşma, kibir, hukuk dışılık, evrensel hukuk standartlarının tamamen unutulması. Bütün bunların üzerine yolsuzluklarla ilgili tüm iddiaların soruşturulmadan, üzerinin siyasi güçle örtülme gayretleri bütün bunlar milleti 7 Haziran gecesi bir tercih yapmaya zorlamıştır. AK Parti de böylelikle tek başına iktidar olma şansını yitirmiştir.

Demokraside uzlaşma kültürü olduğunu unutmamız lazım. Topluma verilen sözler doğrultusunda ortak paydalarda buluşmayı görmezden gelmemek gerekiyor.

"Mesajı iyi değerlendirmek gerekir"

Muhalefet partilerine aktarılan mesajı iyi değerlendirmek gerekir. CHP olarak demokrasimizin tüm kurum ve kuralları ile işlerlik kazanması için ekonomideki çarpık dağılımı gidererek refahı tabana yayacak biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

"Çözümsüzlüğün adresi CHP olmayacaktır"

Çözümsüzlüğün adresi CHP olmayacaktır. Bizler bize verilen mesajı okuyoruz. Diğer partilerimizin de mesajı iyi değerlendirmelidir. İletmek istediğim mesajlar bu yönde. CHP'nin tavrı açık ve nettir.

"Hükümetin oluşması ete kemiğe bürünmeli"

Milletin mesajı sadece CHP'ye verilmedi. Mesaj belirli oy yüzdeleri halinde diğer partilere de verildi . 7 Haziran mesajının bütün partiler tarafından anlaşılması lazım. Bu mesajın bir hükümet oluşturma yönünde mutlaka ete-kemiğe bürünmesini sorumlu olan kesimlere anlatmak istedim.

NE İT'MİŞ BE...
 // yalnız kurt
Sırrı Sakık'ın "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenlere "it sürüsü" dediğini YUTARAK HDP ile koalisyon yapMATI, hdp ŞEREFİNE Çanakkale'depilav dağıtmayı kendinize yediriyorsanız O SÖZLER NEREYE GİTTİ ŞİMDİ...???...
09 Haziran 2015 Salı 22:15
koalisyon?
 // Hasan
hangi koalisyon a hazır hahahahahaha...
09 Haziran 2015 16:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler