YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP Kabe revakları için devrede
CHP Kabe revakları için devrede
20 Şubat 2013 16:19
CHP, Kabe çevresindeki genişletme çalışmaları çerçevesinde sökülen Osmanlı revakları için Suudi Arabistan'da incelemelerde bulunmak üzere bir heyet oluşturdu.

 

CHP İstanbul Milletvekilleri İhsan Özkes ve Faik Tunay'dan oluşan heyetin, Mekke ve Medine'de temaslarda bulunma talebine, Suudi Arabistan Büyükelçiliği 40 gündür yanıt vermedi.
 
Özkes, yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile birlikte, Hz. Peygamber'in kabrinin de içinde bulunduğu Mescid-i Nebevi ve Kabe'deki revaklarla ilgili çıkan haberlere yönelik Suudi Arabistan Büyükelçiliği'nde Kasım 2012'de yetkililerle görüştüklerini söyledi. Özkes, yetkililerin, bu görüşmede revaklar ve Hz. Peygamber'in kabrine zarar verilmesinin söz konusu olmadığını söylediklerini belirtti.
 
CHP'den kendisi ve Tunay'dan oluşan bir heyetin oluşturulduğuna yönelik büyükelçiliğe 9 Ocak 2013 tarihinde bir yazı iletildiğini kaydeden Özkes, ertesi gün Tunay ile büyükelçiliğe gittiklerini, ''Suudi Arabistan'a yazı yazacağız, cevap gelsin, sizi oraya alırız'' denildiğini anlattı. Özkes, ancak aradan geçen zamana rağmen kendilerine halen cevap verilmediğini, her gün büyükelçiliğe telefon ettiğini, ''Bekleyin'' cevabı aldığını kaydetti.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler