YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ittifak yapacak mı? Kılıçdaoğlu açıkladı...
CHP ittifak yapacak mı? Kılıçdaoğlu açıkladı...
31 Ağustos 2015 15:16
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dakika NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalarda 1 Kasım seçimlerinde ittifak yapıp yapmayacakları sorusuna "Seçim ittifakı yapmayacağız" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'erken seçimde ittifak' açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan 'erken seçimde ittifak' açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan 'erken seçimde ittifak' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında, 1 Kasım seçimlerinde ittifak yapıp yapmayacakları sorusuna "Seçim ittifakı yapmayacağız" yanıtını verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, olası ittifak senaryolarına ilişkin kendisine yöneltilen soruya, "Biz önseçim yapıyoruz diğer partiler gibi merkez yoklaması ile tespit etmedik. İttifak yaptığınız zaman karşı tarafın adaylarına da listelerde yer vereceksiniz. Bizim öyle bir olanağımız yok. Ama partiler Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek verirse elbette bundan mutluluk duyarız. Vatandaştan istediğimiz gibi siyasal partilerden de destek isteriz." diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, aday listelerinde büyük değişiklikler olmayacağını da özellikle vurguladı.

Kamudaki atamaların durdurulması üzerinden bir değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, "Başbakan'ın güvenmediği bir kabine. Bütün atamalar durmuş bir vaziyette. Bu bakanlara güvenmiyorum demek bu" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler