YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP İsrail'e neden ses çıkarmıyor?
CHP İsrail'e neden ses çıkarmıyor?
08 Temmuz 2014 19:45
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulunarak CHP'ye de bazı uyarılarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, ''Milli meselelere gayrı milli yaklaşımlar sergileyen CHP, artık Türkiye'yi suçlayıcı dili terk etmeli ve milli meselelere siyaset üstü bakabilmelidir'' dedi.

Kapusuz, yaptığı yazılı açıklamada, ''Twitter'' üzerinden verdiği mesajlara ilişkin bilgilendirdi.

Türkiye'yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak için uğraşan bir muhalefetle karşı karşıya olunduğunu ifade eden Kapusuz, ''IŞİD terörünün sorumlusu olarak bile Türkiye'yi görüyorlar'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Türkiye IŞİD'e silah veriyor'' iddiasında bulunduğunu belirten Kapusuz, ''Kılıçdaroğlu'nun bu suçlamalarla iki amacı var. Bir, Türkiye'yi teröre destek veren bir ülke olarak göstermek. İki, IŞİD terörünün arkasındaki Esed ve İsrail gibi güçleri perdelemeye çalışmak'' değerlendirmesinde bulundu.

Kapusuz, şunları kaydetti:

''Yani Türkiye hariç Filistin'i düşünen yok ama Türkiye'de İsrail'i düşünen bir ana muhalefet lideri var. İsrail, Filistin'e ramazan ayında bomba yağdırıyor, 'İsrail'de neden büyükelçimiz yok' diyen CHP'den ses yok. Yani bütün bunlara bakılırsa; Allah muhafaza etsin CHP iktidara gelirse; dış politikamız Tel-Aviv'den yönlendirilir, en büyük müttefikimiz de Esed olur herhalde.

Milli meselelere gayrı milli yaklaşımlar sergileyen CHP, artık Türkiye'yi suçlayıcı dili terk etmeli ve milli meselelere siyaset üstü bakabilmelidir.''

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler