YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ile ilgili bomba iddia!
Gazeteci Turgay Güler, Mustafa Sarıgül'ün en geç 10 gün içinde adaylıktan çekileceğini iddia ederek yerine Gürsel Tekin'in aday gösterileceğini söyledi.
CHP ile ilgili bomba iddia!
13 Şubat 2014 / 23:03 Güncelleme: 13 Şubat 2014 / 23:09

Akşam Gazetesi yazarı Turgay Güler Karadeniz FM'de Adem Metan'show'un konuğu oldu.

30 Mart yerel seçimleri, 17 Aralık operasyonu gibi konularda çarpıcı iddialarda bulunan Güler, ‘gazetecilerin bildiği bazı şeyler var' diyerek Sarıgül'ün adaylıktan çekileceğini iddia etti. Güler 17 Aralık'taki yolsuzluk operasyonunu da önceden CHP'ye haber verdiklerini, Kılıçdaroğlu'na da Cumhurbaşkanlığı teklif edildiğini ileri sürdü.

'Adaylık Gürsel Tekin'in hakkıydı'

CHP'nin kaosların partisi olduğunu söyleyen Güler, Sarıgül adaylıktan çekilirse Gürsel Tekin aday gösterilebilir dedi. Güler ayrıca 'İstanbul adaylığı Gürsel Tekin'in hakkıydı. Bu hak Gürsel Tekin'in elinden alındı' diye konuştu.

'Sarıgül'ün adaylığına sihirli eller var'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'ün adaylığına soğuk baktığını ve Sarıgül'ün CHP içinde istenmeyen adam olduğunu iddia eden Güler, Sarıgül'ün adaylığıyla ilgili ‘sihirli eller var' ifadesini kullandı. Ayrıca Sarıgül'ün adaylığının Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretinden sonra netleştiğini söyledi.

'İstanbul'da Şişli modeli uygulayacağız'

Sarıgül hakkındaki yolsuzluk iddialarına da değinen Güler, Sarıgül'ün hiçbir mahkeme de aklanmadığını söyledi. Sarıgül'ün, ‘İstanbul'da Şişli modeli uygulayacağız' sözünü ise ‘dere yataklarını kurutup oraya gökdelenler yapması başarı mıdır' diyerek eleştirdi.

'Fasulye yedirip enerji üretmesini mi sağlayacağız'

Cemaatin Türkiye'nin büyük enerji projelerine karşı olduğunu söyleyen Güler, ‘bu topluma fasulye yedirip enerji üretmesini mi sağlayacağız' dedi. Son günlerde yaşanan krizi ise ‘milli mücadele dönemi' olarak tanımladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler