YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ile HDP‘nin bayrak rahatsızlığı: Bayrağa blok!
CHP ve HDP'nin kurduğu 'Barış Blok'u Ankara'da düzenlenecek teröre tepki yürüyüşünde Türk Bayrağı'nın kullanılmamasını istedi. Açıklamada 'Bayrak fetişizmi çözüm getirmez' denildi. Kendi yürüyüşlerinde açılan bayrakları ise çoktan unuttular.
CHP ile HDP‘nin bayrak rahatsızlığı: Bayrağa blok!
17 Eylül 2015 / 09:30 Güncelleme: 17 Eylül 2015 / 09:34

CHP ve HDP'nin kurucuları arasında yer aldığı 'Barış Bloku' Ankara'da düzenlenecek teröre tepki yürüyüşüyle ilgili Türk Bayrağı'na karşı bölücü bir açıklamaya imza attı. Açıklamada Türk Bayrağı taşımanın, ev ve iş yerine asılmasının toplumda kutuplaşma yaratacağı öne sürülerek "Toplumsal sorunlar bayrak fetişizmiyle çözülmez” denildi.

TOPLUM KUTUPLAŞACAKMIŞ

Sözde ‘barış’ için HDP ve CHP'li milletvekilleri, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB,) Türk Tabibler Birliği (TTB) ve Gezici'lerin kurduğu 'Barış Bloku' Türkiye’nin teröre karşı tek yürek olmasına tahammül edemedi. PKK'nın  güvenlik güçleri ve sivillere yönelik katlimamını görmezden gelen 'Barış Bloku' TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan çağrı ile Ankara’da bugün yapılacak dev yürüyüş öncesi skandal bir açıklamaya imza attı. 'Bayrağını al gel' sloganı üzerine vatandaşların Türk bayrakları ile yürüyecek olmasına, tepki gösteren ‘Barış Bloku’ ev ve işyerlerine asılacak Türk bayraklarının toplumu kutuplaştırdığını öne sürdü.

'BAYRAK FETİŞİZMİ' SKANDALI

Barış blokundan yapılan şu skandal ifadeler yer aldı: “Tüm Türkiye ye ‘bayrak asma’ çağrıları  yapılıyor. Bu çağrı bize 90’lı yılların Genelkurmay Başkanlarının söylemini hatırlatıyor. Toplumsal sorunların bayrak fetişizmiyle çözülebildiği daha dünyanın hiçbir yerinde test edilmemiştir"

YÜRÜYÜŞ KÜRTLERE KARŞIYMIŞ!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, TOBB’un önderliğinde bugün gerçekleşecek teröre karşı yürüyüşle ilgili bayrak yürüyüşüne tepki gösterdi. Yürüyüşün sanki Kürtlere karşıymış gibi lanse eden Yüksekdağ, terör örgütünü bir ulus olarak adlandırdı. Yüksekdağ, "Bu halkların kanının oluşturduğu bayrağı bir ulus adına başka bir ulusa karşı kimse kullanamaz" diyerek 'bayrak üzerinden' ayrımcılık yaptı.

Fırat için taziye bile yayımlamadılar

Türk bayraklı eylemlere tepki gösteren, bayrak kullanımını 'fetişizm' olarak değerlendiren HDP'liler terör örgütü PKK'nın öldürdüğü küçük çocukları ve gençleri neden yok saydı? Teröristlerin cenazelerinde en ön sırayı çeken vekiller Mardin'de PKK'nın bıraktığı bomba sonucu hayatını kaybeden 9 yaşındaki Tahsin Uray'ı görmedi. Diyarbakır'da polise yönelik saldırıda yaşamını yitiren garson Şehmus Sanır'ın ailesine üzüntülerini dahi bildiremedi. PKK'nın saldırısında paramparça olan 12 yaşındaki Fırat Simpil'i unuttu.

'Türkiye partisi' iddiası

Ancak ülkeyi kan gölüne çeviren teröristlerin cenazelerinde hep başı çekti. Terör örgütünün siyasi kanadını üstlenen HDP, bir 'Türkiye partisi' olduğunu iddia etmeye devam ediyor.

Saz şovunu unuttu!

Doğan Grubu'na ait CNN Türk'te "Ne Oluyor?" programında Şirin Payzın bir skandala imza attı. Program konuğu Başbakan Davutoğlu'nun eski başdanışmanı ve AKŞAM yazarı Etyen Mahçupyan'ın basın özgürlüğü konusunda, "Siz kimi isteyip de ekrana çıkaramıyorsunuz?” sorusuna “Mesela HDP’lileri çıkaramıyoruz” yanıtını veren Payzın şok etkisi yarattı. CNN Türk, başta Selahattin Demirtaş’ın saz şovu olmak üzere birçok HDP’liyi sürekli yayına çıkarmıştı. Sosyal medyadan Payzın'a tepki yağdı.

 

AKŞAM

şunu iyi öğrenin
 // Muhafız
Ey CHP'liler şunu çok iyi öğrenin...!!!BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR BAYRAK UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR...!!!Sizin gibi sahte Atatürkçüler,sahte Laikler önce bayrağın manasını,yüce Türk Milleti için neyi temsil ettiğini iyice öğrenip,kalplerinizde varsa birazcık BAYRAK SEVGİSİ bunuda kalplerinizde hissetmenizi canı gönülden isteriz...!!!...
17 Eylül 2015 Perşembe 18:46
 // aa
Yaşasın kardeşlik...
17 Eylül 2015 14:57
 // mustafa
Türk'ün de ve Kürt'ün de hatta bu milletin her asil evladının kani kirmizi dır ve bayrağımızın rengidir.
bunda gocunacak ne var....
17 Eylül 2015 10:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler