YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP ile AK Parti'nin farkı bu"
Başbakan Erdoğan:Bunların terörle mücedeleye bile tahammülleri yok
"CHP ile AK Parti'nin farkı bu"
02 Mayıs 2010 / 11:33 Güncelleme: 02 Mayıs 2010 / 15:37

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son saldırıların terörle mücadele azim ve kararlılıklarını daha da güçlendireceğini söyledi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada öne çıkan bazı konular, başlıklar halinde şunları kaydetti:

''-Sarıyayla karakoluna yapılan saldırıda şehit olanlar için başsağlığı diliyorum. Bu saldırılar bizim terörle mücadele azim ve kararlılığımızı daha da güçlendirir.

-1 Mayıs'ı, 1 Mayıs havasında kutladık. Dün Taksim 100 bin kişiyi ağırladı. Tarihi gün yaşandı. 33 yıl aradan sonra böyle bir zemini hazırlamanın mutluluğu içindeyiz. Kimsenin bu iktidardan kopara kopara aldığı bir şey yok. Kopara kopara alma güçleri varsa 1977'den beri neredeydiler? Türkiye bu bayram manzarası için 32 yıl beklemek zorunda kalmıştır. Türkiye nihayet bunu başarmıştır. Bu, Türkiye'nin demokratikleşme mücadelesinin bir eseridir. Kirli senaryoların sahiplerine bir kez daha sesleniyorum: Başaramayacaksınız. Hiçbir şey elde edemeyeceksiniz. Karanlık senaryoların tamamı sorgulanıyor, gün yüzüne çıkıyor. Türkiye'nin bu kirli oyunları görmesini istiyorum. Başımızı öne eğmeyeceğiz. Türkiye'nin düşmanlarını sevindirmeyeceğiz. Düşmana inat aydınlık yarınlara yürüyeceğiz.

-Anayasa değişikliği için fedakarane çalışmanız için şükranlarımı sunuyorum. Gece gündüz demeden Meclisin nasıl çalışacağını gösterdiniz. Olumlu oy veren her milletvekiline teşekkür ediyorum. Meclis, tarihinin en önemli çalışmalarından birini ortaya koymuştur. Tarihe altın harflerle not düşülmüştür. Hiçbir vesayete boyun eğmediğiniz için bu millet sizden ziyadesiyle memnundur. 'Yeter söz de karar da milletindir' deme yürekliliğini gösterdiniz. Şimdiden isimlerinizi tarihe yazdırdınız. Böyle tarihi bir çalışmanın parçası olduğum için onur duydum, Rabbime şükrettim. 10 günlük performansla Türkiye'nin vekili olduğunuzu gösterdiniz. Ağır imtihandan başarıyla çıktınız. Size oy vermeyenler de eminim sizden razıdır. Ak ile kara 10 günlük anayasa maratonunda güneş gibi ortaya çıkmıştır. Muhalefet partilerinin liderleri tüm inandırıcılıklarını kaybetmiştir.

-Neden vekillerin hayır oyu vermesini engelliyorsunuz? Kendi arkadaşlarınıza neden güvenmiyorsunuz? Gelin oyunuzu kullanın. Hayır diyecekseniz, hayır deyin ama oyunuzu kullanın. Muhalefetin bu acı halini görünce demokrasi adına üzülüyorum. 

-Anayasa Mahkemesine gideceklerini söylüyorlar. Artık Anayasa Mahkemesi ana muhalefet mahkemesi haline geldi. Yaptıkları iş bu. Niçin referandumdan korkuyorsunuz? Niçin millete gitmekten korkuyorsunuz. Siz mahkemeye biz millete gideriz. AK Parti ile CHP arasındaki fark budur.  

-Milletvekillerine takipçi koyduğumuz söyleniyor. Ayıp. Her şey kameraların önünde oluyor.

-Bunların terörle mücedeleye bile tahammülleri yok

-İkinci tur görüşmelerinde de özveriyle süreci devam ettireceğiz. TBMM'nin ardından son sözü milletimiz söyleyecek. Allah yolunuzu açık etsin, bahtınızı açık etsin.''
AA

BEŞ AYLIK ERİN T.MÜCADELEDE NE İŞİ VAR !
 // ABDULLAH
Sn.Başbakanımız terörle mücadelede beş aylık er ne iş yapabilir profesyöneller Subay Astsubaylar ne güne duruyorda mermi atmasını bilmeyenler öne çıkarılıyor ilgilenirseniz bilgilenmiş olacağız.Yazık muhalefetede hiç bir şey bırakmıyorsunuz adamlar ağzını açıpta konuşacak hiç bir şey bulamıyorlar kahırlarından nederseniz olmaz AYM ye giderizin dışında bir şey yapamıyorlar ne yapacaklarınıda şaşırdılar göreceksiniz korkarım bunlar seçimde......
02 Mayıs 2010 12:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler