YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ilçe binasında 'böcek' bulundu iddiası
CHP ilçe binasında 'böcek' bulundu iddiası
13 Ağustos 2013 22:18
Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı’nda bulunan şüpheli bir elektronik cihazın ‘böcek’ diye tabir edilen dinleme cihazı olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe İlçe Başkanlığı’nda bulunan şüpheli bir elektronik cihazın ‘böcek’ diye tabir edilen dinleme cihazı olduğu iddia edildi.

İddialar üzerine soruşturma başlatan savcılık, cihazın teknik incelemeye gönderilmesine karar verdi.CHP Maltepe İlçe Teşkilatı’nda bir sandalyede elektronik cihaz bulundu. İlçe çalışanlarının cihazı fark etmesi üzerine parti yönetimine ve polise haber verildi. Polis ihbar üzerine ilçe binasında “böcek” araması yaptı. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan aramalarda çalışanlar tarafından bulunan elektronik cihaz dışında herhangi bir cihaza rastlanılmadı. Çalışanların bulduğu elektronik cihaza polis, savcılığın talimatı ile el koyarak incelemeye aldı.

İlçe başkanlığına gelerek incelemelerde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Bulunan parçanın dinleme cihazı olup olmadığını bilemiyoruz” dedi. Bulunan cihazı halk tabiri ile “böcek” diye tabir edilen dinleme cihazı olarak adlandırdıklarını belirten Tanal, “Ama cihazın ne olduğunu bilemiyoruz. Cihaz şu an emniyetin elinde. Her türlü gayrimeşru yöntemler kullanılarak çalışmalarımız izleniyor ve dinlenilmeye çalışıyoruz. Biz meşru bir siyasi partiyiz. Her siyasi partinin kendisine özgü bir faaliyet çalışması kamuoyuna açık olduğu gibi kendisine özgü bir çalışması da olabilir. Böcek diye tabir edilen cihaz 4-4.30 sıralarında bulunmuş. Emniyete ilettik. CHP olarak mağdur konumdayız, şikayetçiyiz” şeklinde konuştu.

İHA

Etiketler: , ,
22:49
 // BÖCEKLE YÖNETİLEN PARTİ
Doğrudur, inanırım. Chp li vekillerin çoğu, böcek, gizli kamera gibi aletler mahareti ile şantaj edilip, ülke aleyhinde çalışmaları sağlanıyor. Yoksa kim Türkiyedeki dev projelere ''hayır olmaz..! İstemezuuuk!'' desinki....
13 Ağustos 2013 22:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler