YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP iktidarında yurt sorunu çözülecek
CHP iktidarında yurt sorunu çözülecek
05 Ocak 2014 17:38
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında en geç 2 yıl içinde öğrenci yurdu sorunu kalmayacak. Bunun sözünü anne babalara veriyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Macunköy'deki TMMOB tarafından yaptırılan ve eski başkanlarından Teoman Öztürk'ün adının verildiği öğrenci evi ve sosyal tesisinin açılışındaki konuşmasında, yapımda emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Öğrenci yurdu sorununun 90 yıllık cumhuriyet tarihinde çözülemediğine işaret eden Kılıçdaroğlu, "Bizim bir taahhüdümüz var. CHP iktidarında en geç 2 yıl içinde öğrenci yurdu sorunu kalmayacak. Böylece cumhuriyetin çözemediği, AKP'nin 11 yılda çözemediği bir sorunu biz en geç 2 yılda çözeceğiz. Bunun sözünü bütün anne babalara veriyorum" diye konuştu.

İstanbul merkezli operasyon

Türkiye'nin 17 Aralık'tan bu yana ciddi sorunlar yaşadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, düne kadar "yolsuzluklarla mücadele yapıyoruz, yetimin hakkını koruyoruz" diyenlerin yolsuzluk batağında olduğunu gördüklerini savundu.

Bir kadının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayakkabı kutusu gösterdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Boş ayakkabı kutusundan korkar hale geldiniz. Bu yetmiyor mu size? Düşün artık milletin yakasından" dedi.

Ergenekon, Balyoz davaları

Başbakan Erdoğan'ın "Geçmişte haksızlıklar oldu. Ergenekon, balyoz davasında haksızlıklar oldu. Biz yeni uyandık" dediğini ve gündem değiştirmek istediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Senin aklın yeni mi başına geldi? Defalarca ama defalarca söyledik, savunma hakkını ihlal ediyorsun dedik. Kişinin en doğal hakkı olan, bir insanın en doğal hakkı olan savunma hakkı kısıtlanıyor burada dedik. Sahte deliller üretildi dedik. Döndü bize dedi ki 'Siz darbecisiniz, siz Ergenekoncusunuz, siz onun için bunu yapıyorsunuz'. Şimdi sende mi darbeci ve Ergenekoncu oldun?"

Silah yüklü tır iddiası

Kılıçdaroğlu, Hatay'da yaşanan tır hadisesine değinerek, içinde insani yardım malzemesi olduğu için tırın aranmadığının söylendiğini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, yiyecek içeceğin görülmesinin devlet sırrı olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, hükümetin, Suriye'de dökülen her damla kanın sorumlusu olduğunu öne sürdü.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Yenimahalle Belediyesi Yüzme Havuzu'nun da temelini attı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler