YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyetinden Suriyeli sığınmacılara ziyaret
CHP heyetinden Suriyeli sığınmacılara ziyaret
02 Ocak 2016 22:13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindekiler, Fatih ilçesine bağlı Fener, Balat ve Molla Hüsrev mahallelerinde yaşayan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

Ziyareti sırasında açıklama yapan Tekin, aynı kaderi paylaşan mültecilerin ve Türk vatandaşlarının yaşadıkları zorlu kış şartlarını görmeye geldiklerini söyledi.

Tekin, "Belki farkında değilsiniz ama sadece Suriye'den, Libya'dan, Yemen'den, ortadoğu coğrafyasından değil, ülkemizin güneydoğusundan zorunlu gelenler var. Bu insanlar çocuklarıyla bir yere sığınmışlar ve iş yok, güç yok. Bu bizim anamuhalefet olarak görevimiz ve amacımız. Bu görünmeyen manzaraları, öteki Türkiye'de nelerin yaşanıp yaşanmadığını kamuoyuna duyurmak görevimiz" diye konuştu.

Canpolat ise yüzlerce ailenin yersiz yurtsuz kaldığını belirterek, "İster Arap halklarından olsun ister doğudan zorunlu taşınan Kürt kardeşlerimiz olsun, görüyorsunuz hepsinin kaderi aynı. Biz bugün bu kaderi paylaşmak için buradayız. Uluslararası sermaye, savaşı çıkaranlar, savaş baronları, savaşın sırtından keyif sürenler görsünler ki bütün acıyı çocuklar, kadınlar hep birlikte çekiyoruz" dedi.

Heyet, sığınmacılara giyim malzemeleri, battaniye, gıda ve mama yardımı yaptı.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler