YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyetinden HDP'li Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaret
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Kışanak, CHP heyetine, "Umarım demokrasinin kazandığı bir mücadele sürecini hep beraber örebiliriz" dedi.
CHP heyetinden HDP'li Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaret
14 Nisan 2016 / 23:32 Güncelleme: 14 Nisan 2016 / 23:37

CHP Ankara milletvekilleri Murat Emir, Necati Yılmaz, İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Didem Engin, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut ile CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın’la birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne giden Ağbaba ve milletvekillerini, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı karşıladı.

KIŞANAK: CHP DEMOKRATİK HAYATI GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Ziyarette konuşan Eş Başkan Kışanak, sorunları demokrasi içinde çözmeye gayret ettiklerini, ancak demokrasinin yeterince işlemediği, demokratik kurumlara yönelik baskıların giderek arttığı, hak ve özgürlükler konusunda ciddi sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçildiğini kaydetti.

Kışanak, CHP’nin siyasi parti olarak demokratik hayatı güçlendirmek için çalıştığını belirterek, "Umarım hep beraber hem yerel demokrasiyi hem genel demokrasiyi ayakta tutabilecek, yaşatacak güçlü bir mücadeleyi sürdürebiliriz" dedi.

"UMARIM BU MÜCADELE SÜRECİNİ BERABER ÖREBİLİRİZ"

Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Sur ilçesinin büyük ölçüde tahrip olduğunu ve tahrip edilmeye devam edildiğini anlatan Kışanak, 5 mahallede abluka ve sokağa çıkma yasağının hala devam ettiğini belirtti.

5 mahallede ne yaşandığını taşınan hafriyat kamyonlarından bildiklerini anlatan Kışanak, “Sizler de bugün Diyarbakır’dasınız. Bu gelişmeleri takip edeceksiniz. Hepinize bir kez daha Diyarbakır halkı adına hoş geldiniz diyorum. Umarım demokrasinin kazandığı bir mücadele sürecini hep beraber örebiliriz” diye konuştu.CHP heyetinden HDP'li Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaret

“GÖNÜLLÜ MİLLETVEKİLLERİ ATADIK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, CHP olarak milletvekilleri çıkartamadıkları yerlere gönüllü milletvekilleri atadıklarını belirterek, Ankara milletvekilleri Murat Emir ve Necati Yılmaz’ın bundan sonra Diyarbakır’da gönüllü milletvekilliği yapacaklarını bildirdi.

Ağbaba, Sur’da alınan acele kamulaştırma kararıyla ilgili İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Didem Engin ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut’un görevlendirildiğini ve konuyla ilgili rapor hazırlayacaklarını söyledi. 

Bölgede yaşanan olayları yakından takip ettiklerini açıklayan Ağbaba, tüm siyasi partilerden farklı bir çizgilerinin olduğunu, Türkiye’de son dönemde yaşanan olayları Türkiye ve bölgenin hak etmediğini düşündüklerini ifade etti.

savcı bharara son umutlaruydı ama hayal kırıklığı işte.
 // hursit dilaver
bu CHPlilerden şu islam konferansı ile ilgili tek laf duydunuz mu. ulkeden o kadr uzaklar ki..birinin aklı devlet-i fehimanenin dudaklarından çıkacağa bakıyor, digeri pandispanya zangocunun çanından çıkacak kurtuluş sesine.digeri kürt koridoruymuş, hatayı da delip denize çıkacaklarmış,15 vilayette tehlikeliymiş..hiç duydunuz mu.umurlarında deği.bir grup ta beyaz saraydan dışarı bırakılan hamburger artıklarının peşinde..yazık di mi.. evet yazık.bunlar mı ülkeyi 6 haziranda alacaklardı..MHP sağol...
15 Nisan 2016 Cuma 12:25
.....
 // ...
nasıl bir zihniyet bu. arkadaş bunlar ak partiye destek ziyareti yapacağına köstek olmak için hdpli belediyeye ziyaret gerçeklestiriyor. CHP li olarak utanıyoruz....
15 Nisan 2016 10:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler