YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyetinden HDP’li belediyeye ziyaret
CHP heyetinin Van Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde ülkeyi bölmek isteyenler olduğu ve bunlarla mücadele edilmesi gerektiği konuşuldu.
CHP heyetinden HDP’li belediyeye ziyaret
12 Nisan 2016 / 14:33 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 14:38

İncelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP PM Üyesi Alper Keten, CHP İl Başkanı Mehmet Kurkçu ile yönetim kurulu üyeleri, Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya’yı ziyaret etti.

Konukları kapıda karşılayan Çoban ve Kaya, daha sonra heyetle bir görüşme gerçekleştirdi.

“PARLAMENTO HERKESE LAZIM”

Görüşmede konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, parlamentosuz bir dünyanın olamayacağını, parlamento kurumunun herkese lazım olan bir kurum olduğunu belirterek, "Parlamentonun onurunu kim kırıyor, kim işlevsiz hale getiriyor. Onu sormamız lazım.

Meclis televizyonunu yasaklıyorsun, soru önergelerine cevap vermiyorsun, Sayıştay raporlarını meclise göndermiyorsun. AKP parlamentonun onurunu kırıyor, onu küçültüyor, aşağılıyor. Bu parlamento işlevini yitiriyor ama AKP bunu bilinçli bir şekilde yapıyor. Önce parlamentoyu yerin dibine sokuyor, aşağılıyor, küçümsüyor, işlevsiz hale getiriyor, sonra diyor ki ’bakın sistem tıkandı, gelin başkanlık sistemini kuralım’. Burada bir oyun, bir dümen var" ifadelerini kullandı.

"ÜLKEYİ BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR"

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ da, "Ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Birlikte yaşamayı, eşit yurttaşlık temelinde yaşama iradesini öğrenmeliyiz. Birlikte yaşama iradesini çok güçlü bir şekilde, her yerde göstermeliyiz. Evet, bölgede bir sorun var ama ülkenin tamamında bir sorun var. Hukuk tanımayan, yargı tanımayan keyfi bir şekilde ülkeyi yönetmek isteyen bir anlayış var" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak da, Türkiye’de ümitsiz bir tablonun olmadığını ifade ederek, sağduyulu bir durumun mevcut olmasının önemli olduğunu söyledi. Hükümet ve Cumhurbaşkanının algı yönettiklerini ve şiddet dili kullanarak, gergin bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Budak, her zaman demokratik, laik ve sosyal devlet ilkelerinin işletilmesi gerektiğini ifade etti. 2 Kasım tarihinden sonra sırf bir kişinin başkan olabilmesi için ülkenin bu duruma getirildiğini aktaran Budak, "Ülkenin bu duruma neden geldiğini hepimizin konuşması ve tartışması gerekiyor. Ülkeye barışın gelmesi için çaba içerisinde olmamız gerekiyor" diye konuştu.

 // Yanksegezgin
Amin...
13 Nisan 2016 21:05
 // Hüsamettin
Abi kardeş dayanışması. Aklı başı ndaki Atatürkçü chp liler bakınbu resmi resimleri iyi okuyup kime kimlere oy verdiğinizi iyi görün....
12 Nisan 2016 15:42
bunlar
 // mustafa
bunlar grup yorum un eski solistini millet vekili yapmadilarmi . grup yorum kim DHKP c li bir grup açın internetten bakın. Allah bu iki partiye fırsat vermesin....
12 Nisan 2016 14:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler