YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyetinden Figen Yüksekdağ'a ziyaret
CHP'li Gürsel Tekin, Levent Gök ve Şenal Saruhan, HDP'ye yönelik saldırı nedeniyle Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ı ziyaret etti.
CHP heyetinden Figen Yüksekdağ'a ziyaret
10 Eylül 2015 / 09:08 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 10:05

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, HDP'ye yönelik saldırılara ilişkin, benzer olayların yaşanmaması için başta CHP olmak üzere tüm siyasi partilerin sağduyulu davranması gerektiğini belirtti.

foto-297.jpg

Saldırının yapıldığı binayı inceleyip, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den bilgi alan Tekin, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke genelinde herkesi kaygılandıran bir gece yaşandığını ifade etti.

HDP'ye yapılan saldırıyı yerinde incelediklerini ve dehşete kapıldıklarını dile getiren Tekin, Ankara'nın göbeğinde parlamentoda grubu bulunan bir partiye böyle bir muamele yapılmasını çok kaygı verici bir sorun olarak değerlendirdiklerini vurguladı.

Tekin, "Bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için başta Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler olmak üzere, bütün siyasi partilerin daha sağduyulu davranması lazım" dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yöneticilerinin bu olaylar karşısında detaylı bir araştırma yapması gerektiğini belirten Tekin, olayın gerekçelerinin, nasıl olduğunun araştırılması gerektiğini bildirdi.

Sadece Ankara'daki değil, ülke genelindeki olayların çok iyi irdelenmesini isteyen Gürsel Tekin, bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

HDP yöneticilerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Tekin, "Kardeşliğimizin, toplumsal barışımızın bozulmaması için hepimizin sağduyulu davranması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.
Tekin, kendilerine, HDP yöneticilerine ve sivil toplum örgütlerine çok önemli görevler düştüğünü kaydetti.

al birini vur ötekine
 // fahri demirel
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Yakışmışlar da hani. Ulan CHP ;HDPKK binaları neden basılıyor. Bu milletin canı yandı da ondan, Demirtaş denen lanet adamın beyanatları tuzu biberi olmadı mı ? utanmazlar. Bunları neden söylemiyorsunuz. Bu kadar şehidin kanı sizleri boğar be Allah'tan korkun. Hepiniz vatan hainisiniz....
10 Eylül 2015 Perşembe 14:26
Rezil bir tablo
 // Uluhan
Siz nasıl bir Partisiniz böyle ne tarafınız belli ne kişiliğiniz, zavallı yüzsüz ve yalaka insanlarsınız birlikte sallamayamı gittiniz...
10 Eylül 2015 13:55
 // Memet
CHP'ye oy verenler kime oy verdiklerini birkez daha iyi düşünsün......
10 Eylül 2015 13:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler