YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyeti Yüksekova'yı inceledi
Yüksekova'da incelemelerde bulunan CHP'li Sezgin Tanrıkulu, incelemelerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçladı.
CHP heyeti Yüksekova'yı inceledi
08 Haziran 2016 / 10:42 Güncelleme: 08 Haziran 2016 / 10:48

CHP Hakkari ve Van il örgütleri ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun aralarında bulunduğu heyet, 79 gün süren operasyonların ardından kısmi yasağın devam ettiği Yüksekova’da incelemelerde bulundu.

Diyarbakır-Urfa karayolunun 30’uncu kilometresinde geçirdikleri kaza sonucunda 6 kişinin yaşamını yitirdiği Salar ailesine taziye ziyaretinde bulunan CHP heyeti, daha sonra harabeye dönen Cumhuriyet Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu.

1-20160608104339.jpg

"AYNI MANZARAYI SUR'DA DA GÖRDÜK"

Heyet adına konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, mahallelerdeki yıkımın ve tahribatın çatışmalar sona erdikten sonra yapıldığını söyleyerek, şunları ifade etti: “Arama tarama faaliyeti yapılmış yine bir şey olmamış. İşte bundan sonraki süreçte bütün mahalle çatışmaların olmadığı yerler de tamamen yakılıp ve yıkılmış. Bizim buna ‘çatışmaların sonlandırılması faaliyeti’ dememiz mümkün değil. Aynı manzarayı Sur’da da gördük, Cizre’de de gördük.

2.gif

ERDOĞAN'I SUÇLADI

Bu bir konseptin soncudur. 1993’lü yıllarda Çiller'in yürüttüğü bir konsept vardı, bu da Erdoğan’ın zulüm konseptidir.

3-508.jpg

İnsanların kendi özel tarihlerinin, anılarının yok edilmesine kimse razı olmaz. Bizler de razı olmayız. Belki bu bina yeniden yapılacak ama burada yaşan yurttaşlarımızın aidiyet duygularındaki zayıflamayı ve yok oluşu ne Erdoğan ne de Erdoğan’ın 7 çevresi tamir edemeyecektir. Bu duyguları burada gördük görmeye devam edeceğiz. Ama benim açımdan şok edici bir tablo. Kameralardan çok şey gördük. En iyi kamera insanın kendi gözü ve hafızasıdır."

Sizler gerçekten İnsan mısınız???!!!
 // Muhafız
Ey vatan hainleri;sizlerde iman ve vicdan olsa önce pkk terör örgütünün Diyarbakır'da yaktığı 27 tane Cami'yi görüp neden yaktınız derdin,sizlerde vicdan olsa pkk terör örgütünün yaktığı okulları görüp neden bu okulları yaktını derdiniz,sizler insan olsanız pkk terör örgütünün Diyarbakır'da Çınar'da 4 yaşındaki Merve İrem Çiftçi'yi,12 yaşındaki Murat Alper'i,6 aylık Ecrin BEBEĞİ neden ŞEHİT ettiniz?! bu yavrucakların ne günahı vardı diye sorardınız,ama sizler sormazsınız,çünkü İNSAN değils...
08 Haziran 2016 Çarşamba 17:52
Sezgin
 // Osmanlı Neferi
Bu Sezgin için cia ajanı diyenler var geçenlerde tv de duydum...
08 Haziran 2016 16:04
ermeni artıkları
 // ali
hani biz ermenileri öldürmüştük? her taraf ermeni dolu sezginde bunlardan. Fetoş kasetle dizayn ettiği chp'yi bunlarla doldurdu. chp oldu pkk...
08 Haziran 2016 15:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler