YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP heyeti Yüksekova'ya alınmadı
Hakkari Yüksekova'ya giden CHP'li heyet, güvenlik nedeniyle ilçeye alınmayınca hatıra fotoğrafı çektirip geri döndü.
CHP heyeti Yüksekova'ya alınmadı
13 Nisan 2016 / 14:43 Güncelleme: 13 Nisan 2016 / 14:50

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Gökdağ, Şenal Sarıhan, Erdin Bircan ve PM üyesi Alper Keten oluşan heyet, incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye geldi.

Sokağa çıkma yasağı ve terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü Yüksekova ilçesine gitmek isteyen CHP heyetine "güvenlik" gerekçesiyle izin verilmedi.

BİR DAHA GELECEĞİZ

Heyet adına açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Van’da çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, bugün de Yüksekova’ya gitmek istediklerini, fakat güvenlik gerekçesiyle ilçeye alınmadıklarını söyledi.

Budak, “Hakkari Valisi’nin talimatıyla Yüksekova’ya güvenlik gerekçesiyle geçemiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bir daha ziyaret edeceğiz. Askerlerle görüştük, Yüksekova’daki durumu kısmen aldık. Birazdan Vali Beyle de bir sohbet edeceğiz. Durumu yerinde tespit edeceğiz. İhtiyaçları tespit edeceğiz. O ihtiyaçlarla da ilgili Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir çalışma yapacağız. Yardım TIR’larımızı göndereceğiz. Hazırlıklarımız tamam. Ama ihtiyaçları bilmiyoruz.

20160413_2_15470500_7614571_web.jpg

İhtiyaçlara göre de bugün Vali Beyden alacağımız bilgilerle elimizden geleni gölge için yapmaya gayret edeceğiz” dedi. Yeniköprü Jandarma Karakolu’nda askerlerle yaptıkları sohbete de değinen Budak, “Yüksekova’da yüzde 10 ila 15 civarında sıkıntı kaldığını söylediler. En geç üç beş güne kadar sıkıntıların ortadan kaldırılacağını ve zamanlama olarak bir hafta sonra gelseydik içeri girebileceğimizi söylediler” diye konuştu. Heyet, daha sonra Hakkari kent merkezine geçti. Yol üstünde Deniz Gezmiş Köprüsü olarak bilinen ‘Devrimci Gençlik Köprüsü’nde duran heyet üyeleri, burada basın mensuplarına poz verdi.

Devrimci Gençlik Köprüsü üzerinde bir açıklama yapan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, bu köprünün aklıselimlerin yaptığı barış ve kardeşlik köprüsü olduğunu ifade ederek, “Bu köprünün bölgenin barışına kardeşliğine hizmet ettiğini düşünüyoruz. Bizde bu amaçla bölgenin huzur ve kardeşliğine huzur gelsin diye buradayız. Barışa, kardeşliğe ve sevgiye kimse engel olamaz. Burada insanlık kazanır. Herkes bunu iyi bilsin” şeklinde konuştu.

20160413_2_15470500_7614572_web.jpg

Heyet, temasları kapsamında Hakkari Valiliği’ni ziyaret ettikten sonra CHP il binasına geçti. Heyet öğleden sonra Hakkari Belediyesi’ni ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret edecek.

20160413_2_15470500_7614576_web.jpg

makul CHPlileri görünce acaba bunlar gerçek CHPli mi diyorum.h
 // hursit dilaver
ötekiler sakin ve olgun görünüyorlar. gerçekten CHPLi mebus mu bunlar. bizim bildiğimiz oralarda tvcileri çağırıp atraksiyonlar yapmak bu işin raconudur yani. hele sezgin tanrıkulu ordada iken. gördümüzü kadarı ile asker ve polisle görüşmeleri normal.. yardım TIRları demişler,allah allah dedik.. göndersinler tabi. ama öteki mebuslar tarafndan bu sakinlikleri hoş karşılaanmıyacaktır. CHPli dediğin halil koç gibi aslanlar gibi davranmalıydı.hele yanında sezgin de varken.. di mi efm....
13 Nisan 2016 Çarşamba 15:05
 // Oktay
Boş insanlar, memlekete faydası olmayanın orada ne işi olur.Maksat iş olsun, gittikmi gittik....
13 Nisan 2016 15:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler